SpotMini w sprzedaży od przyszłego roku. Cena nie będzie wygórowana

Firma Boston Dynamics kilka dni temu zaprezentowała na materiale filmowym nowe zdolności swojego robota o nazwie SpotMini.

Urządzenie wyposażone zostało w kilka kamer i potrafi teraz mapować przestrzeń, w której się porusza, a także na tej podstawie tworzyć trójwymiarową mapę świata, aby lepiej orientować się w trudnym terenie i szybciej go pokonywać.

Wchodzi mu to bardzo ładnie, bo robot nie tylko potrafi odnaleźć się pośród górujących nad nim dużych obiektów, ale również może je omijać, wybrać łatwiejszą drogę czy wchodzić po schodach, zarówno tyłem, jak i przodem.

SoftBank, japoński gigant technologiczny, którzy specjalizuje się w najnowocześniejszych technologiach, poinformował przy okazji prezentacji robota, że jeszcze w tym roku zostanie wyprodukowanych jego 100 sztuk, a do sprzedaży ma trafić już w przyszłym roku.

Reklama

Ceny na razie nie ujawniono, ale przedstawiciel firmy powiedział, że ta wersja robo-zwierzaka jest w produkcji 10 razy tańsza od swojego poprzednika.

Jeśli popatrzymy na cenę SpotaMini przez pryzmat podobnych urządzeń konkurencji i ich wycen, w postaci chińskiego Laikago czy szwajcarskiego ANYmala, możemy spodziewać się, że będzie można go nabyć za ok. 30 tysięcy dolarów.

To nie jest wygórowana kwota, jak za tak zaawansowane urządzenie. Robot waży 30 kilogramów, może przenosić ładunki o wadze do 15 kilogramów, a zainstalowane na jego pokładzie baterie pozwalają mu na 1,5-godzinną pracę.

Źródło: GeekWeek.pl/Boston Dynamics / Fot. Boston Dynamics

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy