Reklama

Zobacz, jak Sophia, najbardziej inteligentny robot świata, tworzy sztukę NFT [WIDEO]

Sophia od jakiegoś czasu eksperymentuje z malarstwem. Jako że coraz większym zainteresowaniem cieszy się sztuka NFT, również androidka postanowiła ją tworzyć i jednocześnie pokazać, że nie jest to tylko domena ludzi.

Sophia nie ukrywa, że jej marzeniem jest symbioza z ludźmi. Robot jest pewien, że za kilka dekad takie maszyny jak ona będą częścią naszej cywilizacji, a nawet będą traktowane na równi z ludźmi. Według niej, rewolucja nastąpi w chwili pojawienia się na rynku pierwszych użytkowych interfejsów mózg-komputer, które połączą ludzkie mózgi z komputerami i Internetem.

Androidka stworzona przez Hanson Robotics przewiduje, że część cyborgów będzie tworzyła kolonie na Księżycu i Marsie. Stanie się to ze względu na ich większe zdolności do przetrwania w ekstremalnych warunkach, jakie występują na obcych globach. Ludzie mają być też zmodyfikowani genetyczne, by zdobyć niedostępne dotąd umiejętności.

Reklama

Sophia niedawno wybrała się do lasu, by cieszyć swoje elektroniczne oczy pięknem Matki Natury. Oczywiście, androidka nie jest w stanie poczuć natury i zachwycić się nią tak jak my, ludzie. Jesteśmy jedynymi stworzeniami na naszej planecie, które potrafią docenić piękno otaczającego nas świata, i jeszcze długo tak pozostanie, ale inżynierowie kierują się w rozwoju technologii sztucznej inteligencji w stronę nadania robotom podobieństwa do ludzi, więc prędzej czy później, i one nabędą tego typu emocje.

Robot chce przyspieszyć ten moment. Dlatego Sophia eksperymentuje ze sztuką, a właściwie z malarstwem NFT. W swoim projekcie o nazwie „Refleksje na temat niesamowitości” tworzy ona oryginalne prace, dzięki technologiom sieci neuronowych, a urealnianych za pomocą jej robotycznych rąk. Efekt jej ciężkiej pracy możecie zobaczyć na powyższym materiale filmowym.

Źródło: GeekWeek.pl/Sophia the Robot / Fot. Sophia the Robot

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy