Abonament 29 gr - który najlepszy?

Polscy operatorzy komórkowi rozpoczynają świąteczną walkę o klienta, wprowadzając do swoich ofert abonamentowych stawkę 29 groszy. Która oferta wypada najkorzystniej?

Komórkowe sieci Orange, Play oraz Plus od kilku dni kuszą klientów promocjami świątecznymi, w których abonent może liczyć na rozmowy głosowe od 29 groszy. Do tej pory stawka ta była wykorzystywana w ofertach pre-paid. Najbardziej rozbudowaną ofertę w tym zakresie posiada Plus - 7 taryf, Play - 2 taryfy, Orange - 1 taryfa. Na razie jedynie Era nie bierze udziału w walce o klienta ze stawką 29 groszy w abonamencie. Wzięliśmy pod lupę oferty świątecznie z przedziału od 55 zł do 65 zł.

PLUS

Plus był pierwszym graczem na rynku, który do abonamentu wprowadził promocyjne taryfy ze stawką 29 groszy. W ramach oferty Rarka operator oferuje aż siedem taryf od 55 zł (pełnych 120 minut) do 350 zł (pełnych 1,2 tys. minut). Minuty w abonamencie można wykorzystać do wszystkich sieci, także na połączenia z siecią Play. Wadą oferty jest jednak brak możliwości wymiany darmowych minut (wliczonych w abonament) na wiadomości SMS czy MMS (jak dzieje się to w przypadku Taryfy Syberyjskiej).

Reklama

Jednak oferta kierowana jest przede wszystkim do klientów, którzy telefonu używają do rozmów głosowych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że stawka 29 groszy obowiązuje dopiero po wykorzystaniu minut z abonamentu. Minuty wliczone w abonament wypadają drożej.

ORANGE

Drugim operatorem, który postanowił wprowadzić na rynek taryfę ze stawką 29 groszy była sieć Orange, która swoim klientom oferuje jedyną opcję - 55 zł. W ramach abonamentu klient miesięcznie otrzymuje pakiet złotówek (55 zł), który może wykorzystać na połączenia do wszystkich sieci (z wyjątkiem Play i Cyfrowego Polsatu) - 0,37 zł za minutę połączenia. Stawka 29 groszy obowiązuje po wykorzystaniu pakietu złotówek.

W przypadku połączeń z Play stawka za minutę jest dwa razy wyższa - 75 groszy (w ramach abonamentu i poza). Dlatego tak naprawdę w cenie abonamentu 55 zł klient może wykonać ponad 148 minut połączeń jedynie przy założeniu, że dzwoni tylko do Plusa, Ery czy Orange. Pakiet złotówek może zostać wykorzystany także na SMS-y oraz wiadomości MMS (ceny zgodnie z cennikiem). Dodatkowo klient może wybrać dwie dodatkowe usługi (tzw. prezenty) obniżające ceny połączeń i SMS wewnątrz sieci.

PLAY oraz ERA - następna strona

PLAY

Jako ostatni ze stawką 29 groszy w abonamencie zaatakował Play oferując klientom dwie świąteczne taryfy za 40 zł i 60 zł. Wzięliśmy pod uwagę droższą taryfę, które najbliżej cenowo pasuje do przedziału konkurentów. Należy przyznać, że Play jako jedyny oferuje swoim klientom cenę 29 groszy za minutę w ramach abonamentu oraz poza. Dzięki temu za kwotę 60 zł (czyli miesięcznego pakietu złotówek) klient może wykonać do 206 minut do wszystkich sieci przy założeniu, że cała kwota zostanie wykorzystana na rozmowy.

W momencie, gdy użytkownik dodatkowo wysyła wiadomości SMS i MMS w ramach abonamentu, automatycznie otrzymuje mniejszą kwotę na rozmowy. Cena wiadomości jest uzależniona od tego czy wysyłamy jest wewnątrz sieci (10 gr) lub do innych sieci (20 gr).

ERA

Komórkowa sieć Era na razie jako jedyna nie odpowiedziała na ofertę konkurencji ze stawką 29 groszy. W przypadku abonamentu za 65 zł użytkownik otrzymuje pakiet 120 minut do wszystkich sieci wymiennych na SMS-y. W ramach promocji klient może wybrać dodatkowy pakiet 120 minut na rozmowy do wszystkich - nie są one wymienne na SMS-y i nie obejmują połączeń do Play. W takim przypadku (240 minut w cenie 65 zł) cena minuty w ramach abonamentu może spaść do 27 groszy. Wadą oferty jest jednak wysoka cena minuty połączenia po wykorzystaniu minut w ramach abonamentu.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: T-Mobile | pakiet | Plus | abonament | Orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy