Amazon wraz z HTC pracuje nad smartfonem

Już w ubiegłym roku pojawiały się pierwsze pogłoski na temat smartfonu tworzonego przez Amazon. Według najnowszych doniesień, amerykański gigant pracuje nad trzema modelami smartfonów, z czego co najmniej jeden tworzony jest w kooperacji z HTC.

Solidne wejście w rynek tabletów z serią Kindle Fire pokazało, że w świecie technologii wciąż jest miejsce na nowe produkty - tym bardziej, jeżeli producentem jest tak znana firma, jak Amazon. Financial Times informuje, że Amazon we współpracy z HTC tworzy właśnie swój pierwszy smartfon. 

Co najważniejsze, jest on już w zaawansowanej fazie produkcji i może pojawić się na rynku już w następnym roku. Telefon prawdopodobnie będzie należał do serii Kindle, w której aktualnie znajdują się zarówno czytniki e-booków, jak i tablety. Nie wiemy nic na temat parametrów technicznych oraz ewentualnego systemu operacyjnego, jednak patrząc na tablety Amazonu można się spodziewać Androida ze specjalną autorską nakładką, oferującą osobny sklep z aplikacjami.

Ruch ten byłby dobry także dla HTC, które miewa ostatnio spore problemy finansowe. Współpraca firmy z Facebookiem przy HTC First nie okazała się sukcesem, głównie ze względu na znikomą jakość aplikacji Facebook Home. Kooperacja z Amazonem wydaje się o wiele sensowniejszym rozwiązaniem.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Amazon | Kindle | HTC | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy