Apple opracowuje konkurencję dla OLED-ów?

Najświeższe doniesienia sugerują, że firma Apple ma na Tajwanie placówki badawcze, w których opracowuje nowe technologie wyświetlaczy. Jedną z nich jest podobno konkurencją dla popularnych OLED-ów, która ma dodatkowo wyświetlać hologramy.

Chodzi o technologię micro-LED, która nie potrzebuje podświetlenia, dzięki czemu panel jest cieńszy i zużywa mniej energii. Zapewnia także wyższą rozdzielczość i bardziej nasycone kolory. Innymi słowy - micro-LED może okazać się poważnym konkurentem dla paneli OLED.

To jednak nie wszystko. Inne doniesienia sugerują, że w tej samej placówce Apple pracuje nad ekranem wyświetlającym hologramy. I co najciekawsze - miałby on wykorzystywać m.in. technologię micro-LED. I nie jest to bajka, ponieważ firma Ostendo zaprezentowała micro-LED-owy projektor hologramów.

Reklama

Technologia micro-LED ma niestety bardzo poważną wadę - masowa produkcja jest w tym momencie tak mało wydajna, że zwyczajnie nie wchodzi w grę. I właśnie ten problem stara się wyeliminować Apple w swojej tajnej tajwańskiej placówce - przekonuje źródło.

Od pewnego czasu mówi się, że amerykańska firma zamierza wyposażać przyszłe modele iPhone’ów w wyświetlacze OLED, ale inne i najświeższe doniesienia stanowczo temu przeczą. Jeśli tak miałoby się stać, to nie wcześniej niż w 2019 roku.   

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iPhone | Apple | OLED

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy