BlackBerry Bold 9780 - pierwszy z BlackBerry 6

Na rynku debiutuje BlackBerry Bold 9780 - pierwsze urządzenie z rodziny Bold oparte na nowym systemie operacyjnym BlackBerry 6.

- Nowy model jest kontynuacją znanej i cenionej przez użytkowników linii BlackBerry Bold uzupełnioną o nowe cechy i funkcjonalności, w tym: nowy interfejs użytkownika, szybką i niezawodną przeglądarkę opartą o silnik WebKit, unowocześnione funkcje komunikacyjne i multimedialne, wygodne narzędzie wyszukiwania o nazwie Universal Search oraz aparat o rozdzielczości 5 MP - mówi Carlo Chiarello, Vice President, Product Management, Research In Motion.

BlackBerry Bold 9780 obsługuje sieci 3G i jest wyposażony w moduły Wi-Fi i GPS, które umożliwiają korzystanie z aplikacji wykorzystujących położenie użytkownika oraz geo-tagging. Smartfon ma wbudowany aparat o rozdzielczości 5 MP oferujący funkcje zoom, autofocus, flash, stabilizacja obrazu, tryby i możliwość nagrywania wideo. BlackBerry Bold 9780 jest także wyposażony w 512 MB wbudowanej pamięci Flash oraz możliwość rozszerzania pamięci urządzenia dzięki wejściu na karty o pojemności do 32 GB.

System posiada przeglądarkę opartą na silniku WebKit, która szybko i efektywnie renderuje strony dla większego komfortu przeglądania Internetu. Przeglądarka pozwala także na płynną nawigację za pomocą optycznego trackpada, wprowadza możliwość otwierania stron w zakładkach, pozwalając na jednoczesne przeglądanie kilku stron oraz posiada funkcjonalność zoom, która ułatwia przewijanie i przeglądanie tekstu.

Reklama

Inne możliwości systemu BlackBerry 6 to między innymi rozszerzone funkcje komunikacyjne, w tym ułatwione zarządzanie RSS-ami i zintegrowany dostęp do narzędzi takich jak: BlackBerry? Messenger, Facebook?, Twitter?, MySpace? oraz licznych aplikacji komunikacyjnych. Nowy system operacyjny to także zwiększone możliwości multimedialne, w tym dedykowana aplikacja YouTube, przeprojektowane aplikacje muzyczne i fotograficzne oraz nowa, uniwersalna wyszukiwarka, która pozwala w efektywny sposób przeszukiwać zawartość smartfonu i rozwijać zakres poszukiwań.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: system operacyjny | BlackBerry | RIM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy