Darmowe przenoszenie numerów

Play jako pierwszy z operatorów komórkowych zrezygnował z pobierania opłaty za tzw. "przywilej zmiany operatora" (MNP). Ruch wykonany przez czwartego operatora nie dziwi, zważywszy na to, że liczba osób przenoszących swój numer z Play jest raczej znikoma.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy przedstawiciele czwartego operatora wielokrotnie powtarzali, że ich zdaniem opłata za przeniesienie numeru jest niepotrzebna. Teraz Play przeszedł od słów do czynów.

Jak poinformował na swoim blogu Marcin Gruszka, rzecznik prasowy operatora, "koszty związane z obsługą tego procesu są naszym zdaniem zdecydowanie niższe (niż pobierana opłata przez operatorów - przyp. red.) wręcz symboliczne".

Zdaniem rzecznika Play opłata za MNP jest barierą mającą powstrzymać klientów przed przenoszeniem numeru do innej sieci. Ruch, jaki wykonała P4 nie dziwi - obecnie z Play do innych sieci przenoszonych jest ok. 100 numerów miesięcznie, natomiast do Play przenoszonych jest ok. 10 tys. numerów miesięcznie. W takim wypadku zniesienie opłaty nie zmniejszy w znaczący sposób przychodów operatora.

Reklama

Na zakończenie notki na blogu Marcin Gruszka prowokująco pisze: "Play będzie jedynym operatorem (...), który nie pobiera tej opłaty. Zapraszamy kolejne firmy". Dziennik Internautów spytał pozostałych operatorów o przyszłość opłaty za MNP w ich regulaminach oraz liczbę klientów, którzy przenoszą swój numer od/do innego operatora.

Do chwili publikacji artykułu redakcja DI otrzymała odpowiedź od Wojciecha Jabczyńskiego, rzecznika prasowego Grupy TP. Jabczyński poinformował, że obecnie Orange nie planuje zniesienia opłaty za MNP. Operator nie podaje również danych dotyczących liczby klientów przenoszących swój numer od/do innego operatora.

Źródło: Dziennik Internautów
Dowiedz się więcej na temat: opłata | darmowe | opłaty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy