Fujitsu i Toshiba łączą siły

Fujitsu i Toshiba połączą swoje siły na rynku telefonów komórkowych, tworząc w ten sposób drugą największą firmę zajmującą się przenośnymi urządzeniami telekomunikacyjnymi w Japonii.

Do fuzji dojdzie dopiero w październiku, ale decyzja zapadła już dzisiaj. Rynek japoński może pochwalić 6 regionalnymi firmami, które robią telefony. Do tego dochodzi jeszcze zagraniczna konkurencja. Nic dziwnego, że Fujitsu postanowiło połączyć siły z Toshibą.

Większościowym udziałowcem nowej spółki będzie Fujitsu, z 70-80 proc. akcji - wynika z informacji podanych przez dziennik "Nikkei". Telefony obu firm regularnie przynoszą straty - fuzja ma to zmienić.

W jaki sposób Fujitsu chce skorzystać na połączeniu z Toshibą? To proste, ta pierwsza firma nie ma w swoim portfolio smartfonów. Toshiba - wręcz przeciwnie. Wprowadzenie na rynek nowej linii tego typu produktów ma pomóc tracącemu rynek Fujitsu.

Reklama

Co ciekawe, jak podaje Agencja Reuters, sprzedaż telefonów komórkowych w Japonii spadła o 40 proc. przez ostatnie dwa lata. Największym japońskim producentem telefonów jest Sharp.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toshiba | Fujitsu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy