Galaxy S5 Prime - metalowy flagowiec Samsunga z ekranem QHD?

O zamkniętej w metalowej obudowie wersji Galaxy S5 mówi się od dawna. Szefowie Samsunga twierdzą, że firma nie pracuje nad takim urządzeniem, ale kolejne przecieki przeczą ich słowom.

Źródłem nowych plotek o Galaxy S5 Prime jest serwis Zauba. Zajmuje się on monitorowaniem importowanych do Indii urządzeń, w tym produktów rynkowych i jednostek testowych koreańskiego giganta. Na stronie usługi można znaleźć dane o modelu o nazwie kodowej SM-G906K, którego cztery egzemplarze trafiły na testy do indyjskiego oddziału R&D Samsunga. Wersja G906 kilka razy pojawiała się w różnych benchmarkach, a dane z GFX zdradzają sporo o jej specyfikacji. W porównaniu ze zwykłym Galaxy S5 smartfon ma zostać wyposażony w nieco większy, 5,2-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (QHD), potężnego Snapdragona 805 z Adreno 420 czy 3 GB pamięci RAM. Jego obudowa ma być wykonana z metalu, ale nie wiadomo, czy dotyczy to całej konstrukcji. 

Reklama

Plotkuje się, że wersja SM-G906K pojawi się w sieci Korea Telecom, a model G906S będzie dostępny w SK Telecom. Jego premiera miałaby się odbyć już w przyszłym miesiącu. Czy te doniesienia są wiarygodne? Szefowie Samsunga (m.in. JK Shin) zapewniali, że ulepszona, wykonana z metalu wersja Galaxy S5 nie zostanie wydana. Informacje o tym, że S5 Prime trafił do działu R&D, potwierdzają, że na razie nie pojawi się on na rynku. Tym bardziej że jest oparty na Snapdragonie 805, który na szeroką skalę będzie dostępny dopiero od połowy roku.
 
Najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że Samsung testuje obecnie prototypy przyszłorocznego Galaxy S, który w razie marnej sprzedaży S5 pojawi się na początku przyszłego roku. Koreańczycy mogą również testować nową konfigurację sprzętową pod kątem kolejnego Galaxy Note'a. Ma się on pojawić na targach IFA 2014 i będzie mieć lepszą specyfikację niż tegoroczny flagowiec. Poza Snapdragonem 805, może otrzymać elastyczny ekran YOUM o rozdzielczości QHD, którego część będzie nachodzić na jeden z boków urządzenia.
 
Nie można oczywiście wykluczyć, że firma nie zdecyduje się na wypuszczenie Galaxy S5 Prime. Jeżeli wyniki sprzedażowe zwykłego wariantu nie będą jednak zadowalające, a na rynku pojawi się mocna konkurencja (np. LG G3 z ekranem QHD), Samsung może wprowadzić ulepszonego S5 do sprzedaży. Może on wywołać zamieszanie na rynku, ale nie powinien wpłynąć na zainteresowanie nowym Note'em (ten ma bowiem odznaczać się nową konstrukcją). Cóż, jeżeli S5 Prime trafi do sprzedaży, pozostaje mieć nadzieję, że jego dostępność nie będzie ograniczona do koreańskiego roku. 

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy