Galaxy S5 - smartfon z najlepszym ekranem

DisplayMate wydało wyrok - Galaxy S5 ma najlepszy panel spośród dostępnych na rynku smartfonów.

Może się wydawać, że Super AMOLED z nowego Galaxy S5 to w zasadzie ten sam panel co w zeszłorocznym flagowcu. Ma tylko nieco dłuższą przekątną, co przekłada się na minimalnie mniejsze zagęszczenie pikseli. Suche dane to jednak nie wszystko. Gdy popatrzy się bowiem na ekran S5, od razu widać, że jest on dużo lepszy niż ten zamontowany w poprzedniku. Jest lepszy nawet od wyświetlacza w Galaxy Note 3.

W ręce ekspertów od wyświetlaczy trafił Galaxy S5 i od razu został poddany solidnym testom w warunkach laboratoryjnych. Ich wynik jest jednoznaczny: według Display Mate, 5,1-calowy ekran Super AMOLED Full HD z S5 to najlepszy ekran na rynku mobilnym. W większości przeprowadzonych testów osiągnął on wyniki znacznie lepsze nie tylko od panelu z S4, ale też wyświetlacza z Note'a 3. Samsungowi udało się poprawić niemal każdy aspekt wyświetlanego obrazu: ma wyższą jasność, jednolite podświetlenie, mniej refleksów czy wyższy kontrast. Co więcej, w trybie Cinema Galaxy S5 wyświetla najwierniej odwzorowane kolory spośród wszystkich smartfonów i tabletów, jakie kiedykolwiek były testowane przez Display Mate.

Reklama

Według ekspertów, wyświetlane na Galaxy S5 zdjęcia i wideo wyglądają pięknie. Polecają oni Cinema Mode do korzystania z telefonu na zewnątrz i w warunkach gorszego oświetlenia, a tryb Adapt Display do dobrego oświetlenia. Nowy OLED jest aż o 27 proc. bardziej energooszczędny od panelu z S4. Jedyne, do czego miało zastrzeżenia Display Mate, to za wysokie nasycenie kolorów w niektórych testach.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | Samsung Galaxy S
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama