Głosowanie przez telefon komórkowy

Czy można oddać swój głos wyborczy za pomocą telefonu komórkowego? Okazuje się, że tak. Estończycy, po głosowaniu za pomocą internetu, chcą iść dalej i już w 2009 roku planują wprowadzić możliwość głosowania za pomocą komórki.

W marcu 2007 roku, jako pierwsi na świecie, Estończycy wybierali parlament przez internet. Teraz chcą iść dalej i kolejny raz pobić na głowę najbardziej rozwinięte państwa. Trwają starania, by w kolejnych wyborach, które odbędą się w 2009 roku, Estończycy mieli możliwość głosowania przy pomocy telefonu komórkowego - pisze "Rzeczpospolita".

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", w kwietniu do obiegu weszły karty SIM ze specjalnym chipem, który umożliwia identyfikację użytkownika, za pomocą kodu. Najprawdopodobniej właśnie dzięki tym kartom będzie można głosować.

Reklama

Z pewnością na podobne rozwiązanie w Polsce przyjdzie nam jeszcze długo czekać. Na razie Polacy nie mają nawet możliwość głosowania przy pomocy komputerowej myszy, a kto wie, być może e-wybory zwiększyłyby frekwencję, która w naszym kraju nadal jest niska.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: głosowanie | telefon komórkowy | telefon | komórkowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy