HTC Tiara - nowość z Windows Phone 8

Nokia stale rozszerza swoje portfolio smartfonów z Windows Phone 8. HTC nie zamierza jednak odpuszczać i niemal pewne jest, że w tym roku zobaczymy przynajmniej jeden tajwański smartfon z mobilnymi okienkami.

HTC w ostatnim czasie wprowadził na rynek dwa telefony z Windows Phone 8 - 8S należący do klasy mid-range oraz high-endowego 8X. Najnowsze plotki sugerują, że modelem Tiara producent zamierza wypełnić lukę pomiędzy wspomnianymi 8S i 8X.

Z nieoficjalnej specyfikacji wynika, że nowy smartfon zostanie wyposażony w układ Qualcomm MSM8230 wraz z GPU Adreno 305, czyli nieco gorzej od 8X. Producent umieścił jednak tę samą liczbę MB pamięci RAM, a także nie zmienił przekątnej ekranu. Nadal jest to matryca Super LCD 2 o  przekątnej 4,3-cala, jednak z rozdzielczością obniżoną do WVGA (480 x 800 pikseli) - tak jak w modelu 8S.

Reklama

Urządzenie ma być wyposażone w przednią kamerę wideopołączeń o rozdzielczości 1,6 Mpix, a także aparat główny 8 Mpix.

Według plotek HTC Tiara będzie pracować pod kontrolą systemu Windows Phone 8 o oznaczeniu GDR2. Przypomnę, że ostatnią znaną wersją mobilnych okienek jest GDR1, czyli system po aktualizacji Portico, która całkiem niedawno została udostępniona użytkownikom. Model Tiara może być więc pierwszym smartfonem, który ukaże się na rynku z nową wersją Windows Phone’a.

Na temat wyglądy nowego modelu można jedynie snuć domysły. Według UnwieredView użytkownicy nie mogą liczyć na obecność obudowy wykonanej z jednego kawałka aluminium, jak w przypadku modelu One.

Tomasz Hamryszak

komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows Phone | HTC | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy