HTC W8 będzie wersją One M8 z Windows Phone'em?

HTC może wrócić na rynek smartfonów z Windows Phone'em z bardzo ciekawą nowością. Mówi się, że tajwańska firma już przygotowuje smartfona podobnego do flagowego One M8, ale opartego na systemie Microsoftu.

Tajwańczycy od dawna nie uraczyli nas żadną nowością na platformie Windows Phone. Ostatnim modelem z mobilnymi okienkami firmy był 8XT, który w połowie zeszłego roku trafił na wyłączność do oferty amerykańskiej sieci Sprint. Przedstawiciele giganta z Redmond na konferencji prasowej podczas targów Computex zapewniali, że relacje na linii Microsoft-HTC są świetne. Nick Parker zapowiedział nawet, że tajwańska firma przygotowuje już coś nowego.

Tym "czymś" ma być model o nazwie kodowej HTC W8, o którym kilka razy wspominał @evleaks. Urządzenie ma przypominać flagowy model One M8 i również będzie zamknięte w metalowej obudowie. Nie zabraknie w nim także charakterystycznych rozwiązań firmy, w tym podwójnego aparatu i głośników stereo BoomSound.

Reklama

Według @evleaks W8 pod względem specyfikacji będzie zbliżony do opartego na Androidzie modelu HTC A9. Niestety, wiele to nie mówi, gdyż drugie urządzenie nie zostało jeszcze zaprezentowane. Mówi się jedynie, że będzie to high-endowy sprzęt, którego cena będzie odpowiadać urządzeniom ze średniej półki. Topowe podzespoły dotyczą głównie ekranu i układu, więc można spodziewać się smartfona z 5-calowym panelem Full HD, który oparty jest na czterordzeniowym Snapdragonie 800.

Informacje pochodzące z Tajwanu sugerują, że A9 i W8 mogą zostać zaprezentowane już na początku trzeciego kwartału. Potwierdzają to doniesienia Evleaks, który twierdzi, że nowy Windows Phone między lipcem a wrześniem trafi do oferty Verizon Wireless. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy amerykański operator będzie mieć wyłączność na to urządzenie, ale wydaje się to mało prawdopodobne.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: HTC
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama