Huawei Ascend P2 - interesujący smartfon za rozsądną cenę

Poznaliśmy cenę smartfona Huawei Ascend P2. I trzeba przyznać, że jak na produkt tej klasy, wydaje się ona wyjątkowo kusząca.

Huawei zdecydował się na dość niekonwencjonalne zagranie, gdyż jego nadchodzący flagowiec zadebiutuje na rynku w dwóch wariantach, które będą się od siebie różnić liczbą MB pamięci RAM. Tańsze wersja wyposażona w 1 GB RAM-u wyceniona została na 3000 juanów, czyli ok. 1490 zł. Dostępny będzie także drugi wariant - z 2 GB pamięci RAM, ale jego cena nie jest jeszcze znana.

Pozostała część specyfikacji jest taka sama w przypadku obu wersji: 4,7-calowy ekran o rozdzielczości Full HD (nie potwierdziły się wcześniejsze plotki mówiące o przekątnej 4,5 cala), natomiast jego sercem jest autorski “ośmiordzeniowy" procesor Huaweia o taktowaniu 1,8 GHz. Na pokładzie urządzenia nie zabraknie również 13 Mpix aparatu, 8 GB pamięci wewnętrznej oraz baterii o pojemności 2200 mAh.

Reklama

Okazuje się, że urządzenie na starcie pracować będzie pod kontrolą Androida 4.1.

Smartfon prezentuje się nieco gorzej, niż we wcześniejszych przeciekach, ale paradoksalnie może się to przyczynić do jego sukcesu. Wkrótce rynek zostanie zasypany całą masą 5-calowych smartfonów z ekranami Full HD, których specyfikacja praktycznie niczym się od siebie nie różni. Obawiam się, że Ascend P2 w zapowiadanej wcześniej wersji nie miałby w starciu z nimi żadnych szans, ale zastosowanie nieco gorszych podzespołów pozwoliło znacznie zredukować cenę.

Miron Nurski

komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Huawei | smartfony | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama