Huawei Nexus 6P oraz LG Nexus 5X z Androidem 6.0 Marshmallow oficjalnie

Firma Google zaprezentowała wczoraj dwa nowe smartfony serii Nexus – modele Huawei Nexus 6P oraz LG Nexus 5X. Jak prezentują się ich specyfikacje, najważniejsze cechy, ceny i dostępność?

Do sklepów trafi nie jeden, a dwa smartfony Nexus - droższy P6 skonstruowała chińska firma Huawei, natomiast tańszego 5X południowokoreańskie LG. Oba urządzenia działają oczywiście pod kontrolą najnowszej wersji Androida, czyli 6.0 Marshmallow. Oba mają także czytnik linii papilarnych, aby lepiej chronić dane użytkowników.

Huawei Nexus 6P

Chiński producent ma niemałe doświadczenie w projektowaniu ładnych i dobrze wykonanych smartfonów, dlatego 6P zaoferuje nam to, co najlepsze - metalową obudowę typu unibody o grubości 7,3 mm. Jest również bardzo dobry stosunek wielkości ekranu do wielkości całego panelu oraz dwa głośniki umieszczone nad i pod wyświetlaczem. Charakterystycznym elementem smartfona jest błyszczący element z obiektywem aparatu i lampą błyskową. Pod nim znajduje się okrągły czytnik linii papilarnych, a w dolnej krawędzi tkwi port micro USB  typu C.

Reklama

Smartfon został wyposażony w 5,7-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości Quad HD (1440 x 2560 pikseli), układ Snapdragon 810 (co nie zostało potwierdzone przez Google), 34/64/128 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej bez slotu kart pamięci, aparat 12,3 Mpix i baterię 3450 mAh - co jest znakomitym wynikiem biorąc pod uwagę tak smukłą obudowę.

Smartfon trafi do sprzedaży w Polsce w czwartym kwartale bieżącego roku. Ceny podane są na razie tylko w dolarach i przedstawiają się następująco - 499, 549 i 649 dol. odpowiednio za wersje 32, 64 i 128 GB.

LG Nexus 5X

Smartfon wykonany przez LG będzie tańszy, więc jego wykonanie i specyfikacja są delikatnie słabsze od tego, co proponuje Huawei. Słabsze nie oznacza jednak złe, bowiem całość zamknięto w obudowie typu unidoby wykonanej z matowego tworzywa sztucznego. Na przodzie nie zabrakło dwóch głośników, a z tyłu czytnika linii papilarnych. Zabrakło natomiast slotu kart pamięci, ale to jest akurat na stałe wpisane w serię.

Na wyposażeniu LG Nexus 5X znajdziemy 5,2-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, układ Snapdragon 808, 2 GB pamięci RAM, aparat 12,3 Mpix, 16/32 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej i baterię 2700 mA

LG wprowadza Nexusa 5X do sprzedaży na polskim rynku już z końcem października - w pierwszej kolejności na rynku otwartym (w białym i czarnym kolorze) oraz u operatora sieci Play, a następnie w T-Mobile oraz u kolejnych operatorów. Planowana cena na rynku otwartym wyniesie ok.1999 zł dla wersji 32 GB. Tutaj koniecznie trzeba zaznaczyć, że w USA wersja  tańsza ma kosztować 379 dol., co w po przeliczeniu na złotówki daje 1428 zł!

Pokonane przez polskie ceny?

Nowe Nexusy prezentują się naprawdę znakomicie, ale nam trudno będzie to docenić. Powodem są oczywiście polskie ceny - w przypadku Nexusa 5X zupełnie oderwane od rzeczywistości. Za przykład wystarczy podać Motorolę Moto X Play, którą kupimy w Polsce za 1550 zł - zainteresowani przeczytają o niej w tym miejscu

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google Nexus | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy