Huawei P50 z dziwną strategią po premierze

Huawei może zdecydować się na skorzystanie z nieco dziwnej strategii. Chińska firma miałaby najpierw zaprezentować urządzenia obsługujące sieć 4G, a następnie w późniejszym okresie wypuścić modele z modemem 5G.

Huawei przygotowuje się do premiery swoich nowych, flagowych urządzeń z serii P50. Okazuje się, że w tym przypadku chińska firma może zastosować bardzo ciekawą strategie. Huawei miałoby bowiem najpierw zaprezentować model P50 i P50 Pro, które będą obsługiwać sieci 4G, a następnie postawić na modele z modemem 5G, które pojawią się na rynku nieco później, w innym terminie.

Nowe plotki mówią o tym, iż Qualcomm planuje stworzyć wersję 4G platformy Snapdragon 888 - ta miałaby z kolei trafić do urządzeń P50 oraz P50 Pro.  

Reklama

Wersja 4G Huawei P50 oraz P50 Pro miałaby być tańsza od kolejnych sprzętów, które zadebiutują już z pełnoprawnym modemem 5G.

Na ten moment największą tajemnicą tej serii pozostaje jej oficjalna dostępność. Nie wiadomo czy Chińczycy zdecydują się na wprowadzenie swoich urządzeń do wielu regionów świata czy tez na początek pojawią się one jedynie na rynku azjatyckim.

Na ten dane trzeba będzie jeszcze poczekać. Premiera smartfonów ma odbyć się pod koniec lipca 2021 roku.

---------------------------------------------------

Smartfony - najnowsze testy

Realme GT

OnePlus Nord CE

Oppo Reno 5 Z

Redmi Note 10 Pro

Samsung Galaxy A72

Sprawdź najnowsze promocje i korzystaj z listy zakupowej ding.pl  


 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Huawei
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama