iPhone - umiarkowany sukces

W przeciągu 30 godzin od swojej premiery iPhone sprzedał się w 270 tys. egzemplarzy - spodziewano się większego sukcesu - na razie zyski firmy nadal napędzają komputery i iPody.

Raport za ten kwartał objął jedynie samą premierę iPhone - liczba tych urządzeń na rynku powinna być większa, ale i tak spodziewano się bardziej spektakularnego sukcesu. Zaskakująco dobrze poradziły sobie natomiast komputer Apple, sprzedając się w rekordowej liczbie 1,764 mln. egzemplarzy - to wzrost o 33 proc. w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej. Wzrost zainteresowania zanotowały także iPody, rozchodząc się prawie w 10 mln egzemplarzy (9,815 mln).

Natomiast po ogłoszeniu przez AT&T, jedynego operatora iPhone, że po premierze aktywowano jedynie 146 tys. telefonów, wartość akcji Apple i AT&T spadła.

Reklama

Apple planuje sprzedawać iPhone'y w "kilku ważnych miastach europy" od końca września. W 2008 roku przyjdzie pora na Azję. Do końca następnego roku firma planuje sprzedać 10 mln iPhone'ów. Co ciekawe, sprzedanie 2 milionów iPodów trwało prawie dwa lata. - Zaistnienie w trzeciej branży nie będzie łatwe, ponieważ konkurencja na polu telekomunikacji jest naprawdę duża - podsumował przyszłość iPhone dyrektor operacyjny, Timothy Cook.

INTERIA.PL/AFP
Dowiedz się więcej na temat: Apple | iPhone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy