J600 - komórka Amazonki

Samsung wprowadza na rynek telefon Samsung J600. Jest to oferta przeznaczony dla najbardziej wymagającej grupy użytkowników - nowoczesnych kobiet.

Telefon jest bardzo elegancki i starannie wykonany. Warto tutaj wspomnieć, że jest to elegancja wynikająca z prostoty - projektanci z pewnością nie popadli w przesadę. Telefon jest bardzo lekki i wygodny w codziennej eksploatacji. Klawiatura wysuwa się łatwo i nie sprawia żadnych problemów w użytkowaniu.

Po jej wysunięciu na górnej części telefonu pojawiają się podświetlone przyciski dotykowe. Jest to ciekawe i bardzo funkcjonalne rozwiązanie, szczególnie, że działają niemal "na muśnięcie". Minusem jest tutaj fakt, że część przycisku nawigacyjnego w menu znajduje się obok dotykowego "cofnij". Cóż, podczas testów kilkakrotnie zdarzyło się, że śliczny podświetlany przycisk zadziałał w najmniej odpowiednim momencie i wszystko należało rozpocząć jeszcze raz. To utwierdziło mnie w przekonaniu, że telefon stworzony jest z myślą o delikatnych kobiecych dłoniach, bowiem mężczyźni stracą przy nim cierpliwość.

Reklama

Dzięki aktywnej funkcji "Moje Menu" użytkownik ma pod "palcem" opcje, z których najczęściej korzysta. Wyjątkowo ułatwia to pracę z tym urządzeniem, szczególnie, że nie musimy tracić czasu na przeszukiwanie menu w poszukiwaniu np. połączenia z siecią jeśli korzystamy z tej opcji na co dzień. Mamy więc wrażenie, że ten telefon z nami współpracuje i z pewnością można mówić o nim, że jest "osobisty".

Jak już wspomniałam, telefon skierowany jest do nowoczesnych zapracowanych kobiet - dzięki przyjaznym funkcjom dużej książki telefonicznej (1000 wpisów), kalendarza i listy spraw, z pewnością pomoże przebrnąć przez każdy, nawet najbardziej zapracowany i wypełniony spotkaniami dzień.

Opisując ten sprzęt nie sposób nie wspomnieć o wbudowanym aparacie fotograficznym 1,3 Mpix z czterokrotnym zoomem i kamerze obsługującej formaty MPEG4 i H.263 wraz z dźwiękiem AMR NB. Jakość zdjęć i nagrań jest na tyle dobra, że odnosi się wrażenie, że niebawem różnice pomiędzy nagraniem czy fotografią z telefonu, a takim samym z kamery czy prostego aparatu cyfrowego ulegną niemal zatarciu.

Dodatkowym atutem jest odtwarzacz muzyczny obsługujący MP3, AAC, AAC+ oraz e-AAC+ dzięki czemu nie musimy korzystać z osobnego urządzenia, aby zrelaksować się przy ulubionej muzyce - wystarczy jedynie podłączyć znajdujące się w zestawie słuchawki.

Telefon wyposażony jest w charakterystyczny tylko dla marki Samsung systemy Mobile Tracker i komunikatów SOS - są to funkcje alarmujące wybrane przez nas numery w przypadku zmiany karty SIM lub w sytuacjach awaryjnych.

Firma Samsung jest partnerem Akcji Różowa Wstążka i wraz ze Stowarzyszeniem Amazonki aktywnie propaguje profilaktykę leczenie raka piersi u kobiet - posiadacze J600 również zaangażują się w tę akcję. Telefon jest bowiem swego rodzaju cegiełką - 50 zł z każdego sprzedanego telefonu zasili konta Stowarzyszenia Amazonek. Kto wie może niebawem różowy Samsung J600 będzie miał takie samo znaczenie jak przypięta do bluzki różowa wstążeczka.

PLUSY

- "kobieca" stylistyka

- stosunek jakość-cena

MINUSY

- kwestie nawigacji

Specyfikacja techniczna:

" waga 84g,

" wymiary 97,8x44,8x15,2mm,

" czas rozmów/czuwania 3,3/220h,

" wyświetlacz: rozdzielczość 128x160, liczba kolorów 65536,

" aparat fotograficzny 1,3 Megapiksela,

" zoom x4,

" WAP 2.0,

" transmisja danych GPRS, EDGE, Bluetooth,

" pliki audio: MP3, AAC, AAC+ oraz e-AAC+,

" pliki graficzne: jpeg, gif, mbmp, png,

" całkowita pamięć 20MB.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: menu | komórka | Samsung | telefon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy