Koalicja SMS bez VAT

Koalicja SMS bez VAT, zrzeszająca 21 największych organizacji charytatywnych w Polsce, zdecydowała się zaapelować do przedstawicieli rządu Rzeczpospolitej, by udzielili jej wsparcia w walce o niepobieranie podatku od darowizn przekazywanych za pomocą wiadomości SMS.

Na początku grudnia informowaliśmy, że Koalicji nie udało się wywalczyć na drodze sądowej zniesienia podatku VAT, jaki fiskus pobiera za darowizny przekazywane za pośrednictwem SMS-ów. Sąd oddalił skargi, twierdząc, że organizacje dobroczynne nie mają prawa występować w tej sprawie. Mimo to, organizacje charytatywne zaangażowane w inicjatywę SMS bez VAT dalej walczą o sprawiedliwość. Postanowiły zwrócić się bezpośrednio do najwyższych władz państwowych.

Marszałek Sejmu, Prezydent oraz Premier otrzymają od Koalicji pisma z prośbą o zareagowanie na problem, jakim jest fakt, że 1/5 wartości każdego tzw. "charytatywnego SMSa" trafia do budżetu państwa zamiast do osób najbardziej potrzebujących.

Reklama

- Zdumienie nasze budzi fakt, iż państwo, które opiera się na konstytucyjnych zasadach demokratycznego państwa prawnego, urzeczywistniającego zasady sprawiedliwości społecznej niezgodnie z prawem pobiera podatek od towarów i usług od SMS-owych darowizn dokonywanych na cele charytatywne - możemy przeczytać w petycji do Marszałka Sejmu. Organizacje charytatywne podkreślają w apelu do władz także fakt, że występują w imieniu wszystkich ludzi pokrzywdzonych przez los, chorych, osamotnionych, dyskryminowanych.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: organizacje | koalicja | VAT
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy