LG G3 ze Snapdragonem 805 debiutuje (praktycznie) oficjalnie

Można uznać już, że zapowiada od jakiegoś czas wersja G3 ze Snapdragonem 805 wkrótce trafi na rynek. Model ten nie został co prawda oficjalnie zaprezentowany, ale trafił właśnie do przedsprzedaży w sklepie LG.

Firma LG nie ma zamiaru być gorsza od Samsunga, który wprowadził niedawno ulepszoną wersję Galaxy S5 z ekranem Quad HD i potężnym Snapdragonem 805. Wkrótce na koreańskim rynku pojawi się nowa wersja LG G3, która będzie w stanie wykorzystać potencjał tamtejszych sieci komórkowych.

Wcześniej wiele mówiło się, że model ten na rynku zadebiutuje jako z dodatkiem "Prime" w nazwie. LG finalnie zdecydowało się jednak na inną LG G3 Cat. 6. Firma chce więc jasno obwieścić, że również ma telefon, który umożliwia transfer danych na poziomie 300 Mb/s. Oczywiście to dość abstrakcyjna wartość, gdyż koreańskie sieci tylko teoretycznie są w stanie zapewnić transfer na takim poziomie.

Reklama

Na stronie LG nie ma nigdzie wzmianki o wykorzystaniu najnowszego Snapdragona 805. Jego obecność wydaje się jednak pewna. Wcześniejsze topowe układy Qualcomma (800/801) oferowały moduł LTE Cat.4, który pozwalają na osiągnięcie 150 Mb/s. Model 805 jest pierwszych chipsetem ze zintegrowanym modemem LTE Cat.6 (Gobi 9x35). LG mogłoby oczywiście wykorzystać chip 4G innej firmy (np. Intela), ale nie byłoby to rozwiązaniem opłacalnym.

Zaskoczeniem wielkim nie powinien być fakt, że póki co G3 ze Snapdragonem 805 mogą cieszyć się jedynie Koreańczycy. LG w najbliższej przyszłości nie planuje wprowadzać na inne rynku modelu G3 Cat.6.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy