Mobilking znowu kontrowersyjny

Możliwość klepnięcia w pupę jednej z 8 dziewcząt, która po uderzeniu "śpiewa", przygotowała internautom sieć Mobilking. W ten sposób można stworzyć dzwonek i np. wysłać go znajomemu.

Operator telefonii komórkowej dla "prawdziwych mężczyzn" po raz kolejny wzbudza kontrowersje reklamowymi zagrywkami. Dziennik Internautów spytał Mobilking o powyższe działania oraz poprosił o opinię Radę Reklamy.

Na opisywanej stronie istnieje możliwość nagrania dzwonka - dowolnej sekwencji "śpiewu" ustalonej przez użytkownika. Następnie internauta może wysłać swoją "piosenkę" znajomemu, do którego przychodzi e-mail następującej treści:

Witaj,

Wykorzystałem dziś 8 dziewczyn. Było im tak dobrze, że zaśpiewały.

Posłuchaj [w tym miejscu znajduje się odnośnik do nagrania]

[w tym miejscu znajduje się nick internauty]

Dobrej zabawy!

Trzeba przyznać, że przekaz wiadomości jest co najmniej dwuznaczny.

Wysłaliśmy pytania do operatora odnoszące się do opisywanej sprawy, jednak jak dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Kiedy tylko dotrą do nas odpowiednie informacje zaktualizujemy tekst.

Reklama

Poprosiliśmy też Radę Reklamy o wyrażenie opinii na temat reklamy Mobilking. Poniżej zapis korespondencji z Panem Konradem Drozdowskim, z-cą Dyrektora Generalnego Związku Stowarzyszeń Rady Reklamy.

Dziennik Internautów: Czy Rada Reklamy otrzymywała już skargi na wspomniany element kampanii Mobilkinga? Jeśli tak to jak wiele ich było?

Konrad Drozdowski: Jak dotychczas nie otrzymaliśmy żadnej skargi.

Czy Rada Reklamy zamierza podjąć jakieś działania, by usunąć reklamę z internetu?

Nie jestem pewien czy jest to reklama i czy można traktować ją jako element kampanii operatora. Rada Reklamy ogranicza się do oceny zgodności przekazu reklamowego z Kodeksem Etyki Reklamy, nie odnosimy się jednak do poczucia dobrego smaku twórców serwisów internetowych.

Co na temat reklamy sądzi Rada Reklamy?

Dopiero w momencie wpłynięcia formalnej skargi będziemy w stanie odnieść się do tego przekazu.

Źródło: Dziennik Internautów
Dowiedz się więcej na temat: skargi | reklamy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy