Motorola RAZR i w nowej odsłonie

Chiński rynek smartfonów rządzi się swoimi prawami. Niejednokrotnie właśnie tam pojawiają się ciekawe urządzenia, które nigdy nie wychodzą poza granice kraju. Tak było chociażby z HTC One SC o nietuzinkowym designie. Tym razem Motorola postawiła na “chińską” edycję swojego topowego smartfona. Jak prezentuje się Motorola RAZR i MT788?

Motorola RAZR i to bez wątpienia ciekawe urządzenie, również ze względu na układ Intela. Być może producent liczy na spopularyzowanie tego chipsetu na rynku chińskim, który dość intensywnie się rozwija.

Niestety, Motorola RAZR i MT788 różnią się nieco od pierwowzoru. Przede wszystkim zastosowano inną obudowę (znaną z modelu Motorola XT788, który też jest oferowany w Chinach). Według mnie oba te smartfony do złudzenia przypominają Nokię N8.

Wygląd nie stanowi większego problemu, zmniejszona bateria - owszem. RAZR i jest wyposażony w ogniwo o pojemności 2000 mAh. W chińskiej edycji pojemność ta została zmniejszona do 1735 mAh. Teoretycznie nie jest to duża różnica, jednak powinna być odczuwalna w trakcie codziennego użytkowania. Zmniejszono także ilość pamięci wewnętrznej z 16 GB do 4 GB.

Reklama

Na szczęście są również pozytywne zmiany. Przednia kamerka ma rozdzielczość 1,3 Mpix (standardowo 0,3 Mpix). Pozostała część specyfikacji jest taka sama: procesor Intel Atom Z2480 o taktowaniu 2 GHz, 4,3-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości 960 x 550 pikseli, 8 Mpix aparat, slot na karty microSD oraz system Android Ice Cream Sandwich.

Telefon pojawi się w ofercie w połowie grudnia. Niestety, nie znamy jeszcze jego ceny.

Tomasz Nowak

komórkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Motorola Razr | smartfony | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama