Nadchodzi ultradźwiękowa i bezdotykowa rewolucja

Elliptic Labs chce wyposażyć nasze smartfony w zaawansowane opcje ultradźwiękowej bezdotykowej obsługi. Czy to rozwiązanie ma szanse zmienić nasze nawyki?

Z obsługą bezdotykową mierzył się Samsung. Jego rozwiązania okazały się jednak niedokładne i nieprzydatne. Nieco później zainteresowała się nimi Motorola, która podeszła do zagadnienia w nieco inny sposób. I udało się. W smartfonie Moto X znajdziemy kilka bardzo prostych, ale pomysłowych i przydatnych rozwiązań. Jakich? Tego dowiedziecie się z naszego testu. Na razie warto skupić się na przełomowym rozwiązaniu Elliptic Labs.

Reklama

Wykorzystuje ono wielopłaszczyznową interakcję, co oznacza, że telefon będzie rozróżniał siłę gestów oraz odległość ręki od ekranu. Słowami trudno wyjaśnić szczegóły tej technologii, dlatego zachęcamy do zapoznania się z poniższym materiałem wideo.

W przypadku rozwiązania firmy Elliptic Labs liczy się również pole działania - gesty nie muszą być wykonywane precyzyjnie i bezpośrednio nad ekranem. 

Pytanie brzmi - czy naprawdę tego potrzebujemy? Myślę, że bezdotykowe podglądanie powiadomień na zablokowanym ekranie sprawdzi się znakomicie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama