Naklejki Bluetooth znajdą wasze zguby

Każdemu z nas zdarzyło się coś zgubić, ale wkrótce może się to całkowicie zmienić. Wszystko dzięki technologii Bluetooth Low Energy i odpowiedniej aplikacji mobilnej.

StickNFind to małe urządzenia, dzięki którym nigdy więcej nie będzie trzeba szukać zaginionych rzeczy. Wystarczy przykleić gadżet do breloczka na klucze, do walizki podróżnej czy do obroży kota, by zawsze wiedzieć gdzie znajduje się dany przedmiot. Oczywiście w granicach zasięgu, który wynosi około 30 metrów.

Każda naklejka ma wymiary monety i waży niecałe 5 gramów. Zasilana jest przy pomocy wymiennej baterii, która ma wystarczyć na rok zwykłego użytkowania.

Same naklejki byłyby bezużyteczne gdyby nie odpowiednia aplikacja mobilna, z którą są sparowane. Aplikacja StickNFind może zostać skonfigurowana w taki sposób by powiadamiać użytkownika, że dana naklejka znalazła się w zasięgu albo funkcjonować podobnie do radaru i wykrywać przybliżone położenie naszej zguby. Niestety ograniczenia w technologii BLE pozwalają jedynie na podanie odległości, ale na szczęście, jeśli już będziemy w zasięgu, można zdalnie włączyć sygnał dźwiękowy lub świetlny naklejki. Aplikacja dostępna będzie na iOS oraz na Androida. Jedynym warunkiem jest to, że urządzenie musi wspierać Bluetooth Low Energy.

Pomysłodawcy mają nadzieję, że na Indiegogo uda im się zebrać fundusze potrzebne do rozpoczęcia masowej produkcji. Biorąc pod uwagę tempo w jakim znajdują się chętni na sfinansowanie naklejek StickNFind, powinno im się to udać.

Reklama

Źródło informacji

Gizmodo
Dowiedz się więcej na temat: Bluetooth | aplikacja | iOS | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy