Nokia 8600 Luna - księżycowy telefon

Firma Nokia zaprezentowała nowy telefon o nazwie Nokia 8600. Jest to kolejny aparat z serii telefonów o oryginalnym wyglądzie.

Nazwa Luna nie pojawiła się przez przypadek. Przyciski na panelu podświetlają się w momencie, kiedy ktoś do nas dzwoni. Ten element, wraz z samym designem telefonu, ma wyróżniać Nokia 8600 Luna z tłumu.

Moda na robienie oryginalnych telefonów opanowała producentów już jakiś czas temu. Ale obudowa to nie wszystko - jak Luna wygląda pod kątem technikaliów?

Dość standardowo, trzeba przyznać. Przede wszystkim telefon operuje jedynie w sieci 2G. Znacznie lepiej prezentuje się mający 16 mln kolorów i rozdzielczość 240 na 320 pikseli wyświetlacz. Nie zabraknie także aparatu z 2 megapikselami. Luna ma mieć 128 MB wbudowanej pamięci, a wymiary samego telefonu to 107 mm na 45 mm na 15,9 mm. Oczywiście pamiętano także o opcji odtwarzacza MP3. Generalizując, są to mało zaskakujące rozwiązania.

Księżycowy telefon powinien zadebiutować w drugiej połowie tego roku. Sugerowana przez Nokię cena za ten aparat wynosi 700 euro. Jak łatwo się domyślić - płacimy za wygląd.

Reklama

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: telefon | Nokia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy