Nokia Lumia 610 już w sprzedaży - na początku Filipiny

Nokia oficjalnie rozpoczęła sprzedaż najnowszego telefonu z rodziny Lumia - urządzeń z systemem Windows Phone. Na blogu Nokii znajdziemy informacje, że model Lumia 610 wydano na Filipinach, a jego sprzedaż rozpoczęła się w sklepie firmowym w Manili.

Smartfon Lumia 610 został po raz pierwszy zaprezentowany na targach Mobile World Congress w lutym. Jest to przykład taniego telefonu, który został zaprojektowany pod kątem wersji "Tango" systemu Windows Phone, który obsługuje tylko 256 MB pamięci RAM. Oznacza to, że smartfon nie będzie w stanie uruchomić wszystkich aplikacji Windows Phone. Okazuje się jednak, że mimo ograniczonych możliwości, Nokia Lumia 610 może nas mile zaskoczyć. Nokia zapowiedziała bowiem, iż model będzie w stanie uruchomić wydaną właśnie wersję 1.0 Skype dla Windows Phone. Zgodnie ze specyfikacjami oprogramowania, aplikacja Skype działa na telefonach o pamięci co najmniej 512 MB...

Reklama

Co do szczegółów, Lumia 610 jest wyposażona w 3,7-calowy wyświetlacz LCD, 800 MHz jednordzeniowy procesor Qualcomm, aparat 5-megapikselowy z tyłu i 8 GB pamięci. Oryginalna cena telefonu wynosi 11.000 filipińskich Peso, czyli ok. 819 zł. Telefon ma się pojawić w innych krajach strefy azjatyckiej w ciągu najbliższych kilku tygodni. W Europie i innych częściach świata telefon powinien być dostępny do końca czerwca.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Filipiny | Nokia | Windows Phone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy