Nokia planuje powrót

Nokia przygotowuje się do wielkiego powrotu na rynek urządzeń mobilnych – donosi Reuters. W internecie już prowadzone są poszukiwania odpowiedniego personelu.

W czwartym kwartale 2016 roku przestaje obowiązywać postanowienie, na mocy którego Nokia nie może sprzedawać smartfonów pod swoim szyldem. Finowie nie zamierzają jednak siedzieć do tego czasu z założonymi rękoma i już zaczęli przygotowywać się do powrotu. Na stronach internetowych poświęconych rekrutacji można już znaleźć stosowne ogłoszenia dla programistów ze środowiska Android. Firma poszukuje także partnerów, którzy wezmą na siebie sprzedaż.

Ktoś inny będzie musiał zająć się również produkcją, bowiem Nokia nie ma już takich możliwości. Z wcześniejszych oficjalnych komunikatów wiemy, że partnerem będzie światowej klas producent. Nieoficjalne kanały wskazują na chińską firmę Xiaomi. Nokia zajmie się przede wszystkim oprogramowaniem, które zostanie oparte na systemie Android.

Reklama

Finowie już wcześnie poczynili pewne przygotowania związane z powrotem na rynek. Chodzi oczywiście o premierę tabletu Nokia N1 (wyprodukowanego przez firmę Foxconn) z Androidem, który w Azji sprzedawał się znakomicie. Ciekawe, że od pewnego czasu można go kupić także w Europie. Sądzę, że smartfony z logo Nokia i systemem Android mogą zaleźć wielu nabywców.

Aktualnie Nokia jest skupiona na technologii sieciowej. W celu umocnienia swojej pozycji w tej branży Finowie planują przejęcie firmy Alcatel-Lucent. Z kolei kilka dni wcześniej potwierdziło się, że dział map i usług lokalizacyjnych HERE trafi w ręce Audi, BWM oraz Daimler.

Zobacz kultowe telefony Nokii:

Artykuły legendarnych komórkach Nokii:

Komórka Nokia 1011 - pierwsza komórka Finów

Komórka Nokia 1100 - najpopularniejsza komórka świata

Smartfon N95 - ostatni dobry telefon Nokii?


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nokia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy