Nokia z aparatem 41 Mpix na MWC 2012

Nokia podczas Mobile World Congress przedstawiła wachlarz nowych produktów i usług. Szczególnie istotne są tutaj modele z Windows Phone - Lumia 610 oraz Lumia 900 i Symbianem - 808 Pure View wyposażony w aparat 41 Mpix.

Nokia rozpoczęła nową erę rozwiązań fotograficznych przeznaczonych dla zaawansowanych smartfonów. Nokia 808 PureView to pierwszy telefon wyposażony w technologię Nokia PureView oferującą nowy wachlarz rozwiązań fotograficznych dla telefonów Nokia, które będą pojawiały się w kolejnych latach.

Fotograficzna nowość oferuje dużą, 41-megapikselową matrycę wysokiej rozdzielczości, rozwiązania optyczne marki Carl Zeiss oraz opracowaną przez firmę Nokia technologię "pixel over-sampling". Dzięki temu możliwe jest uzyskanie ostrych zdjęć pełnych detali, znakomitego działania w trudnych warunkach oświetleniowych oraz zapisu plików w kompaktowych rozmiarach idealnych do przesyłania za pomocą maila, wiadomości MMS lub umieszczenia w mediach społecznościowych.

Model Nokia 808 PureView oferuje także technologię Nokia Rich Recording, która pozwala nagrywać pliki audio o jakości porównywalnej z jakością płyt CD oraz nagrywanie i odtwarzanie w jakości Full HD 1080p. Dodatkowo technologia Dolby Headphone sprawia, że pliki dźwiękowe stereo z telefonu odsłuchiwane na słuchawkach, zyskują nową, znakomitą jakość.

Reklama

Nowe propozycje z Windows Phone

Nokia poszerzyła wachlarz produktów z Windows Phone przedstawiając Lumię 610 - najbardziej przystępny cenowo smartfon z systemem Microsoftu oraz rozszerzając dostępność bardzo pozytywnie przyjętego smartfonu Nokia Lumia 900 na rynki inne niż Stany Zjednoczone.

Adresowana do młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć korzystanie z telefonów z systemem Windows Phone, Lumia 610 zapewnia łatwy dostęp do sieci społecznościowych, stron internetowych, muzyki, gier, nawigacji oraz kilkudziesięciu tysięcy aplikacji w Windows Phone Marketplace. Smartfon dostępny w czterech żywych kolorach będzie można kupić w kwietniu bieżącego roku za około 790 zł.

Lumia 900, która została zaprezentowana w styczniu, jako pierwszy smartfon Nokia obsługujący technologie LTE, będzie dostępna w standardzie Dual Carrier HSPA z prędkością do 42.2 Mbps. Na wyposażeniu tego urządzenia znalazł się m. in. 4,3-calowy ekran AMOLED z powłoką Clear Black oraz bateria o pojemności 1800 mAh. W sklepach pojawi się w drugim kwartale bieżącego roku, a cena wyniesie około 2 tys. zł.

- Rok temu ogłosiliśmy, że Nokia rozpoczęła nową podróż, w budowaniu świetnych urządzeń mobilnych. Dzisiaj, z naszym czwartym modelem Lumia, jeszcze bardziej zaawansowanymi telefonami komórkowymi oraz szeregiem nowych usług, pokazujemy, że możemy zwiększyć tempo rozwoju firmy Nokia - powiedział Stephen Elop, Dyrektor Generalny Nokia.

Bądź na bieżąco z nowościami zaprezentowanymi na MWC - skorzystaj z Dinga

Nowości nie ograniczają się tylko do sfery sprzętowej. Fiński producent zadbał również o nowe i ciekawe oprogramowanie. Na uwagę zasługuje hub Nokia Reading, który będzie pełnić rolę e-czytnika na smartfonach Nokia Lumia 900 oraz Nokia Lumia 610, zapewniając dostęp do książek, czasopism, gazet i wielu innych mediów.

Nowe rozwiązania lokalizacyjne

Nokia we współpracy z marką Groupon planuje rozwój usług opartych na geolokalizacji poprzez wprowadzenie powiązanej z nimi oferty. Nokia zapowiada także wprowadzenie nowej wersji aplikacji Nokia Drive na platformę Windows Phone, która będzie oferowała pełne wsparcie nawigacji offliine. W dalszej kolejności aplikacja Nokia Drive będzie również umożliwiała zapamiętywanie codziennej trasy dojazdu, dostarczanie bieżących informacji o sytuacji na drodze i automatyczne planowanie nowej trasy, która pozwoli uniknąć korków.

Ponadto Nokia planuje wprowadzić przystosowaną na platformę Windows Phone wersję aplikacji Nokia Transport, która oferuje wskazówki dojazdu komunikacją miejską - metrem, tramwajem, kolejką i autobusem - w ponad 500 miastach w 45 krajach na świecie.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Windows Phone | Symbian | Nokia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy