Nowa wersja Nexusa 4 i systemu Android w maju

Wydanie smartfona Nexus 4 przez Google i LG okazało się sporym sukcesem, którego nie spodziewali się nawet producenci. W rezultacie zainteresowanie klientów na rynku amerykańskim spowodowało, że trzeba było z opóźnieniem czekać na pojawienie się kolejnych dostaw na półkach sklepowych. Pomimo tego obie firmy zdają sobie sprawę z niedoskonałości urządzenia, które już za miesiąc doczeka się ulepszonej wersji.


Wszystko sprowadza się do braku czytnika microSD, co uniemożliwia rozszerzenie pamięci wewnętrznej. Z drugiej strony Nexus 4 nie obsługiwał sieci LTE, co spotkało się ze sporą krytyką klientów. Z informacji do jakich dotarł serwis Pocket-Lint wynika, że nowa wersja smartfona Nexus 4 zostanie zaprezentowana 15 maja podczas konferencji Google I/O. O ile nie zmieni się specyfikacja techniczna, ma on być wzbogacony w obsługę sieci LTE oraz zwiększoną do 32 GB pamięć . 

Serwis dorzucił przy tym wzmiankę, że na konferencji zaprezentowany zostanie najnowszy system operacyjny Android 5.0 Key Lime Pie, jednak na konkrety w tej sprawie musimy jeszcze poczekać.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | smartfony | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy