Reklama

"Nowe" iPhone'y w Chinach składane z używanych części?

​Część iPhone'ów sprzedawanych w Chinach jako nowe, w istocie może być produktami składanymi z używanych smartfonów.

Uszkodzone iPhone'y, których części są wykorzystywane do złożenia sprawnych smartfonów, są szmuglowane do Chin, a nie pochodzą z lokalnego rynku. Taki proceder jest przede wszystkim praktykowany w Szenzhen, w prowincji Guangdong. Po złożeniu iPhone'a z używanych części, ma on polerowany ekran, by zatuszować ślady użycia.

Tak przygotowane smartfony Apple są odpowiednio obfoliowywane i pakowane do oryginalnych pudełek. Niestety, urządzenia trafiają nie tylko na czarny rynek, ale i do popularnych, wiarygodnych sklepów. Jedyny sposób, by rozpoznać "składaka" to zajrzeć do jego wnętrza, ale raczej nikt tego nie robi tuż po zakupie nieużywanego produktu.

Jak dotąd nie wiadomo czy tego typu składaki trafiają także do innych krajów, np. Europy.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iphone | apple | Chiny | Shenzhen

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy