Nowy operator komórkowy startuje w tym tygodniu

W internecie pojawiły się informacje o "nowym operatorze komórkowym", który ma wystartować w tym tygodniu. Co kryje się za tą kampanią?

W internecie pojawiły się informacje o "nowym operatorze komórkowym", który ma wystartować w tym tygodniu. Co kryje się za tą kampanią?

Na stronie internetowej Nowyoperatorkomorkowy.pl znajdziemy telefon komórkowy Sony Ericsson, który odlicza czas do premiery "nowego operatora". Tak przynajmniej wynika ze sloganu, który możemy zobaczyć na górze strony: "Nowy operator komórkowy już tuż". Sprytna kampania czy start nowego operatora?

Osoby śledzące branżę telekomunikacyjną wiedzą, że w kwietniu UKE przeprowadzi przetarg na częstotliwość, którą będzie można m.in. wykorzystać do stworzenia nowej sieci komórkowej. Jednak od przetargu do startu nowego operatora długa droga, a prawdopodobieństwo nagłego pojawienia się piątego operatora "znikąd" jest równe zeru.

Reklama

Po premierze strony rozpoczęło się dziennikarskie śledztwo, które miało na celu wyjaśnienie tej niespodziewanej informacji. Jak słusznie zauważył serwis "Dziennik Internautów", strona powstała na serwerach zarejestrowanych przez agencję reklamową Zentropy Partners należącą do McCann Erickson WorldGroup, która zajmuje się kreowaniem wizerunku. Ten fakt może świadczyć o sprytnej kampanii, która ma na celu wywołanie "szumu medialnego" wokół zupełnie nieznanego produktu/usługi. Reklamowanie się jako nowy operator zawsze przyciągnie, tak konieczną, uwagę.

Skoro prawdopodobieństwo "prawdziwego" piątego operatora było tak niskie, pozostały jedynie spekulacje o starcie wirtualnego operatora (MVNO - Mobile Virtual Network Operator), czyli operatora nieposiadającego własnej infrastruktury sieciowej, a jedynie korzystającego z łącz istniejącego operatora.

O zostaniu MVNO marzą Dialog, Tesco, Polsat, a nawet producent kosmetyków Avon. Jedynym wirtualnym operatorem na naszym rynku jest mBank, który wystartował ze swoją ofertą w grudniu zeszłego roku. Jak się okazało, bank był tutaj "słowem-kluczem" - reklamowanym na stronie internetowej "nowym operatorem" prawie na pewno zostanie internetowy bank Inteligo.

Te rewelacje podała "Gazeta Prawna". Fakty rzeczywiście układają się w logiczną całość - bank PKO BP już jakiś czas temu zapowiadał wejście do świata komórek. Dodatkowo, Inteligo jako MVNO miałby funkcjonować na łączach Polkomtela (operator sieci Plus), który ma także współtworzyć usługę MVNO z Dialogiem.

Wielka tajemnica "nowego operatora" powinna wyjaśnić się w okolicach czwartku. Takie wnioski można przynajmniej wysnuć ze strony internetowej, która wczesnym rankiem informowała, że "start" (najprawdopodobniej początek kampanii) operatora nastąpi dzisiaj. Uległo to jednak zmianie i stosowne informacje powinniśmy uzyskać w okolicach czwartku.

ŁK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bank | komórkowy | operator
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy