Oppo Find 5 - najszybszy, najsmuklejszy i z najlepszym ekranem

W świecie smartfonów z Androidem ekrany 720p nikogo już nie dziwią. Wygląda na to, że już wkrótce na rynku pojawią się pierwsze panele pracujące w rozdzielczości 1080p, a wśród pionierów tej technologii znajdzie się chiński producent Oppo.

Do tej pory zasłynął on dzięki modelowi o nazwie Finder, który zyskał miano najcieńszego smartfona na świecie - jego grubość nie przekracza 7 mm. Najnowsze urządzenie tej firmy - Oppo Find 5 - zostanie wyposażone w pięciocalowy ekran o rozdzielczości 1080p (1920x1080), więc zagęszczenie pikseli wyniesie aż 441 ppi. Nie jest to jedyna rzecz, którą ten model może się pochwalić. Warto dodać, że grubość obudowy wyniesie jedyne 6,65 mm, a w jej wnętrzu znajdzie się bardzo wydajny układ Qualcomm Snapdragon S4 Pro z czterema rdzeniami Krait o taktowaniu 1,5 GHz.

Na tę chwilę nie posiadamy więcej szczegółów dotyczących tego interesującego smartfona, ale pozostałe elementy specyfikacji technicznej na pewno dorównają poziomem tym z urządzeń z najwyższej półki. Trudno powiedzieć, czy Oppo Find 5 trafi kiedykolwiek na rynek inny niż chiński.

Piotr Andrzejewski

Źródło informacji

android.com.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy