Optimus G - potężny smartfon od LG

LG oficjalnie potwierdziło premierę LG Optimus G - sprzętu, który przynajmniej na papierze, wygląda jak prawdziwy "zabójca" większości smartfonów na rynku.

Nowy smartfon LG został na razie zapowiedziany z myślą o koreańskim rynku oraz o japońskim operatorze komórkowym NTT Docomo - ale z pewnością doczekamy się jego odpowiednika także w Europie. A trzeba przyznać, że ten sprzęt zapowiada się świetnie.

LG Optimus G korzysta z chipsetu Snapdragon S4 Pro z czterordzeniowym CPU o taktowaniu 1,5 GHz. Według zakulisowych informacji - ten układ firmy Qualcomm to prawdziwy kombajn. Sprzęt obsługuje sieć 4G. Ma wyświetlacz o przekątnej 4,7" WXGA True HD IPS+ (rozdzielczość 1280 na 768 pikseli). To nie wszystko - do tego dochodzi 32 GB wbudowanej pamięci flash oraz 2GB pamięci RAM. Aparat ma mieć rozdzielczość 10 Mpix, całość ważyć ma 145g łącznie z baterią 2100 mAh.

Jedynym elementem, który zapowiada się "skromnie" jest system operacyjny - Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Ale przecież aktualizacja do wersji 4.1 to raczej nie problem.

Reklama

Czekamy na informacje o premierze w Europie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy