Optimus One i Chic - LG na Androidzie

LG Electronics wprowadziła na rynek dwa zupełnie nowe smartfony z serii inteligentnych urządzeń Optimus: Optimus One oraz Optimus Chic. Obydwa oparte na platformie Android 2.2 (Froyo).

Optimus One oraz Optimus Chic firmy LG to jedne z pierwszych smartfonów współpracujących z systemem Android 2.2 (Froyo) - najnowszą edycją platformy mobilnej Google. Umożliwia ona dwa, a nawet trzy razy szybsze i łatwiejsze przeglądanie Internetu, ładowanie stron www, szybką zamianę okien aplikacji oraz wielozadaniowość.

Urządzenia te pozwalają również przedsiębiorcom na zwiększenie produktywności poprzez łatwą synchronizację z kalendarzem Outlook. Każdy z tych telefonów może bez problemu zamienić się w mini hotspot ułatwiający udostępnianie połączenia 3G komuś, kto posiada laptopa z modułem Wisi. Smartfony zostały zoptymalizowane tak, aby można było za ich pośrednictwem korzystać z mobilnych usług Google, jak na przykład Google Voice Search, Google Voice Actions, Google Goggles, Google Shopper czy Google Maps wraz z nawigacją. Można także uzyskać dostęp do obszernego katalogu zawierającego ponad 80 000 aplikacji Android.

Reklama

Optimus One i Optimus Chic zostały stworzone w oparciu o informację zwrotną od klientów. Projektanci biorąc pod uwagę wszelkie opinie dowiedzieli się, że nowi posiadacze smartfonów szukają przede wszystkim dostępu do informacji i przydatnych aplikacji. W związku z tym w obu urządzeniach postawiono na natychmiastowe wyszukiwanie informacji oraz pakiety aplikacji obejmujące serwis mobilny Google.

LG Optimus One

LG Optimus One oferuje również usługę LG App Advisor, która co dwa tygodnie poleca 10 wysoko ocenianych aplikacji. Telefon ten jest również wyposażony w aparat z funkcją śledzenia twarzy oraz funkcją Smile Shot, ekran HVGA o szerokości 3,2 cala oraz długo działającą baterię o pojemności 1500 mAh.

LG Optimus Chic

LG Optimus Chic oferuje również funkcję on-screen, pozwalającą użytkownikom kontrolować jego działanie zdalnie, ze swojego komputera. Oprócz tego funkcja LG Air Sync na bieżąco informuje użytkowników o możliwości bezprzewodowej synchronizacji kontaktów, zdjęć i innych kluczowych informacji z komputerem i oraz bazą danych poza siecią lokalną. Treści multimedialne są zgodne ze standardami DLNA i można je przekazywać do innych urządzeń z certyfikatem DLNA, takich jak telewizory, systemy audio-wideo oraz laptopy.

Smartfon LG Optimus One będzie dostępny w ponad 90 krajach za pośrednictwem 120 partnerów handlowych. Trafi do większej części Europy w październiku, po czym zostanie wprowadzony na rynki innych krajów regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Azji i Pacyfiku. LG Optimus Chic wejdzie na rynek europejski w listopadzie, a niedługo potem zostanie wprowadzony w krajach Azji i Pacyfiku.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Android | Google

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy