Patrzysz i jesz. WARS testuje płatności spojrzeniem
WARS SA rozpoczął program pilotażowy ciekawej technologii, która ułatwi płacenie za posiłki. Spółka nawiązała współpracę z polskim fintechem PayEye, który oferuje nowoczesne rozwiązanie z zakresu płatności biometrycznych. Można to zrobić spojrzeniem. Gdzie w pierwszej kolejności można skorzystać z takiej formy płacenia?

Płatności biometryczne zyskują na popularności. Dziś często korzystamy z takiej formy autoryzacji w smartfonach. Innowacyjnymi rozwiązaniami zainteresował się także narodowy operator gastronomiczny, czyli WARS SA, który nawiązał współpracę z polskim fintechem PayEye.
WARS SA rozpoczął testy płatności spojrzeniem
8 maja WARS SA uruchomił program pilotażowy nowoczesnej technologii, który umożliwi dokonywanie płatności spojrzeniem. Na razie będzie to możliwe w jednej lokalizacji. Jest nią restauracja stacjonarna spółki zlokalizowana w budynku West Station na Al. Jerozolimskich 142A przy Dworcu Zachodnim w Warszawie.
Na razie są to testy. WARS SA chce w ten sposób sprawdzić nowoczesne rozwiązanie w działaniu i ocenić jego skuteczność, komfort oraz ewentualne zadowolenie ze strony klientów.
Jeśli program pilotażowy zakończy się sukcesem, to WARS SA rozważa jego dalsze wdrożenie. To oznacza, że płatności spojrzeniem mogą zostać spopularyzowane i w ten sposób zapłacimy także w innych miejscach. Pod uwagę brana jest nie tylko gastronomia, ale także zakup biletów oraz inne usługi kolejowe.
WARS, jako narodowy operator gastronomiczny z 77-letnią historią, chce czerpać z bogatego doświadczenia, ale jednocześnie otwierać się na nowe kanały sprzedaży i potrzeby nowych klientów. Widzimy coraz więcej pasażerów z młodszych pokoleń, dla których marka WARS nie jest jeszcze rozpoznawalna. Dlatego sięgamy po nowoczesne technologie, które pozwolą nam lepiej odpowiadać na ich oczekiwania
Płatności biometryczne polskiego fintechu PayEye
Program pilotażowy uruchomiony w restauracji WARS SA w Warszawie jest efektem współpracy spółki z polskim fintechem PayEye. Firma stworzyła nowoczesną platformę dla płatności biometrycznych, której działanie opiera się na skanowaniu tęczówki oka oraz twarzy.
W ten sposób można dokonywać płatności bez telefonu. Wystarczy tylko spojrzenie. Innowacyjna platforma powstała także z myślą o integracji z różnymi usługami cyfrowymi. Wśród nich jest aplikacja mObywatel. W ten sposób można na przykład potwierdzać wiek użytkownika podczas zakupu towarów objętych ograniczeniami.
Czy nowoczesne płatności biometryczne trafią także do wagonów pociągów, które obsługuje WARS SA? Jeśli program pilotażowy odniesie sukces, to można spodziewać się, że to nastąpi. Na razie jednak trzeba poczekać na ocenę technologii w trakcie okresu testów, który pewnie trochę potrwa.