Ośmiordzeniowiec Alcatela w zestawie z inteligentną opaską

O ośmiordzeniowcu Alcatela mówi się już od dłuższego czasu. W końcu oficjalnie ujrzał on światło dzienne.

Smartfon jest następcą, a właściwie udoskonaloną wersją modelu Idol X, który zadebiutował we wrześniu na targach IFA 2013. Część podzespołów pozostała niezmieniona, więc na ich liście w dalszym ciągu znajdziemy m.in. 5-calowy ekran FullHD, 2 GB pamięci RAM, czy też aparat 13 Mpix. Dużo większa jest jednak bateria, której pojemność to teraz 2500 mAh (Idol X ma 2000 mAh). Grubość słuchawki zwiększyła się przez to o milimetr (7,9 mm), ale chyba nikt nie będzie na to narzekał. 

Najważniejszą nowością jest oczywiście procesor MediaTek MT6592 w najmocniejszej konfiguracji, która została zbudowana z ośmiu energooszczędnych rdzeni Cortex-A7 taktujących z częstotliwością 2 GHz.

Swego czasu pojawiły się plotki, jakoby Alcatel Idol X+ miał się pojawić na rynku razem z inteligentnym zegarkiem. Te potwierdziły się częściowo: smartwatcha co prawda nie ujrzeliśmy, ale za to mamy inne inteligentne akcesorium - opaskę BOOMband. Jej zadaniem będzie mierzenie aktywności oraz jakości snu użytkownika, współpraca z aplikacjami fitness oraz uruchomienie alarmu, gdy telefon znajdzie się w zbyt dużej odległości od opaski, co może być przydatne w wypadku jego zgubienia lub kradzieży.

Sprzedaż smartfona na rynku chińskim ruszy 15 stycznia. Będzie on sprzedawany w zestawie z opaską, za który klientom przyjdzie zapłacić 1999 juanów, czyli w przeliczeniu nieco ponad 990 zł. Na razie nie żadnych informacji na temat jego ewentualnej międzynarodowej dostępności. Szkoda, bo całość prezentuje się dość interesująco jak na średnią półkę cenową.

Reklama

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy