Pierwszy smartfon stworzony z myślą o niewidomych

W Indiach już niedługo zadebiutuje pierwszy smartfon przygotowany z myślą o niewidomych.

Jego ekran składa się z serii przycisków, których położenie zmienia się w ten sposób, by prezentować litery z alfabetu Braille’a. Dzięki temu możliwe jest wygodne sterowanie podstawowymi funkcjami, bez obaw o wybranie błędnego numeru czy wpisanie niepożądanej wiadomości.

Pierwsza wersja urządzenia nie jest zaawansowana, a prototypy nie wyglądają zbyt zachęcająco. Twórcy projektu zapewniają jednak, że spotkał się on z bardzo pozytywnym odbiorem i że prace nad kolejnymi wersjami będą wkrótce kontynuowane. - Odpowiedź na telefon w czasie testów była fantastyczna. Okazał się bardziej towarzyszem dla osób niewidomych niż zwykłym urządzeniem. Planujemy udostępniać bardziej zaawansowane wersje telefonu w przyszłości - mówi osoba odpowiedzialna na projekt.

Reklama

Prace indyjskich firm są godne pochwały, jednak projektów tego typu jest na szczęście znacznie więcej. W ubiegłym tygodniu zaprezentowano na przykład pierwszą protezę ręki, którą kontrolować można dodatkowo z poziomu iPhone’a. Dobrze widzieć, że postęp technologii mobilnych może faktycznie przełożyć się na poprawę jakości czyjegoś życia, a nie jest tylko pustym pościgiem za lepszymi parametrami.

Adrian Nowak

komorkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy