Pierwszy smartfon z układem Intela już w maju

Lenovo K800 jest pierwszym telefonem z układem Intela. Już niedługo sprawdzimy, jak przedstawia się jego wydajność.

Lenovo K800 został oparty na układzie Intel Medfield Z2460 z taktowaniem 1,6 GHz, są też 4,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p, aparat 8 Mpix, złącze HDMI i obsługa technologii WiDi. Wydaje się więc, że to całkiem mocny sprzęt. Jeśli sprawdzą się przewidywania dotyczące wydajności procesorów Intela, a cena nie będzie zbyt wygórowana, można liczyć na szybkie pojawienie się kolejnych smartfonów z tymi procesorami.

Sean Maloney, który wypowiadał się na konferencji Intela, nie był skory do ujawniania dat. Zapowiedział jednak, że oprócz Lenovo zostanie zaprezentowana technologia Avatar. Na czym dokładnie będzie polegać, tego nie wyjaśnił. Jedno jest pewne - James Cameron nie miał z nią nic wspólnego. Prawdopodobnie będzie to trójwymiarowy model użytkownika.

Odpowiedzi na wszystkie pytania poznamy prawdopodobnie pod koniec maja. Niestety, Lenovo K800 pojawi się najpierw w Chinach. Kiedy trafi do nas? Tego jeszcze nie wiadomo. Jedno jest pewne - Chińczycy wycisną z tego telefonu siódme poty, co pozwoli poznać faktyczną wydajność układu Intela.

Reklama

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Lenovo | Intel | Smartfon | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy