Play rezygnuje z SMS-ów

Czwarty operator komórkowy rezygnuje z SMS-ów - na szczęście dotyczy to tylko przesyłania powiadomień do swoich użytkowników np. o próbie połączenia z pocztą głosową- dowiaduje się Media2. Komunikaty będą nadal przesyłane, ale w zupełnie inny sposób.

Z informacji do jakich dotarło Media2 wynika, że sieć Play do przekazywania swoim użytkownikom niektórych informacji wykorzystuje standard USSD. Komunikaty (np. o liczbie nieodebranych połączeń z pocztą głosową) pojawiają się bezpośrednio na ekranie telefonów komórkowych odbiorców, ale nie jako SMS.

Funkcjonalność w ostatnim czasie była testowana, a teraz zapadała decyzja o stopniowym zastępowaniu SMS, do przesyłania informacji od operatora, przez USSD.

Po co operatorowi takie rozwiązanie? Okazuje się, że zwykłe powiadomienia z poczty głosowej, gdy dany użytkownik sieci korzysta w danym momencie z sieci partnera roamingowego (Polkomtela) to niemały wydatek. Każdy SMS to nawet kilkanaście groszy, które Play musi przekazać Polkomtelowi. Za komunikaty USSD nie są pobierane między sieciami jakiekolwiek opłaty.

Reklama

Media2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy