Polska premiera LG Swift 7

Na polskim rynku 29 października debiutuje telefon LG Swift 7 "uzbrojony" w system operacyjny Windows Phone 7. Cena? 1899zł brutto.

LG Swift 7 został wyposażony w wyświetlacz LCD WVGA o przekątnej 3,8 cala który będzie wyświetlał wszelkie obrazy w rozdzielczości 800x480 pixeli. Wbudowana pamięć - 16GB pozwala na magazynowanie muzyki w formacie MP3, filmów wideo a także wielu innych plików, które są nam niezbędne. Bateria o pojemności 1500 mAh pozwoli na godziny rozmów, przeglądania sieci czy po prostu gry.

Omawiany sprzęt jest bezpośrednim rezultatem ścisłej współpracy firm LG Electronics i Microsoft. Wszystkie aplikacje np. oparta na technologii DLNA funkcja Play To, aplikacja Scan Search z kategorii Augmented Reality oraz funkcja Voice to Text są dostępne w telefonach LG na Windows Phone 7, umieszczone pod ikonami "Live Tiles", do których można dotrzeć za pośrednictwem zintegrowanych grup (tzw. hubs).

System Windows Phone 7 oferuje całkiem nowe rozwiązania funkcjonalności i projektu ekranu startowego dzięki przyciskom Live Tiles, które zapewniają łatwiejszy dostęp do informacji i usług w sieci oraz aplikacji ważnych dla użytkowników. Sześć grup (hubs) w systemie operacyjnym zbiera funkcje dotyczące kontaktów, obrazów, gier, muzyki i wideo, najnowszych aplikacji oraz aplikacji biurowych.

Reklama

- Zaprojektowaliśmy LG Swift 7 w taki sposób, aby dzięki systemowi Windows Phone 7, nasi klienci mogli cieszyć się najnowszymi rozwiązaniami, które umożliwiają pozostawanie w ciągłym kontakcie z najbliższymi, dzieląc się z nimi swoimi zdjęciami, filmami czy dokumentami - powiedział dr Jong-Seok Park, prezes i dyrektor generalny firmy LG Electronics Mobile Communications.

Dzięki funkcji Play To opartej na technologii udostępniania plików multimedialnych DLNA, którą oferują wyłącznie telefony LG Swift 7, użytkownicy mają do dyspozycji najłatwiejsze w obsłudze rozwiązania do udostępniania plików. Funkcja Play To pozwala użytkownikom wysyłać pliki multimedialne zdjęcia, filmy wideo lub muzykę do innych urządzeń cyfrowych.

ScanSearch to aplikacja należąca do kategorii Augmented Reality, która łączy użytkowników ze światem informacji. Dzięki skanowaniu, telefon wyświetlając realny obraz, przedstawia informacje w czasie rzeczywistym odnośnie pobliskiej restauracji, aktualnej pogody lub okolicznych sklepów, jak również do usług rozrywkowych i bankowych.

Użytkownicy nowych telefonów mogą z nim rozmawiać. Wszystko dzięki funkcji Voice-to-Text, która przekształca ludzki głos na tekst i umożliwia komunikację bez konieczności ręcznego wpisywania liter. Posiadacze telefonów mogą swobodnie konwertować swoje wypowiedzi na tekst pisany i aktualizować swój status na portalach takich jak Facebook lub Twitter. Mogą też tworzyć w ten sposób wiadomości e-mail lub notatki. Dodatkowo LG Swift 7 udostępnia popularne usługi firmy Microsoft : Xbox LIVE i Zune.

Telefony LG Swift 7 umożliwiają też nagrywanie i odtwarzanie wideo w formacie 16:9, w 720p. Dodatkowo LG Swift 7 wyposażony jest w aparat fotograficzny z matrycą 5 megapikseli.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Windows Phone | system operacyjny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy