Prawdziwy konkurent Xperii Z1 Compact

​My narzekamy, że brakuje konkurentów Xperii Z1 Compact, ale Japończycy mają w czym wybierać. Sharp wprowadza bowiem potężnego smartfona o rozmiarach zbliżonych do iPhone 5s.

Mowa oczywiście o najnowszym dodatku do linii Aquos, którego pojawienie się zapowiadano już jakiś czas temu. Model mini SHL24 wchodzi obecnie na japoński rynek i - mimo że nie będzie dostępny u nas - naprawdę warto przyjrzeć mu się bliżej. 


Japończykom udało się bowiem wprowadzić smartfona o topowej specyfikacji, którego obudowa jest niewiele większa niż w przypadku iPhone'a 5s. Wymiary mini SHL24 to jedynie 124 x 63 x 9,9 mm. Sharp jest co prawda nieco grubszy (5s ma 123 x 58,6 x 7,6 mm), ale za to jego konstrukcja odporna jest na wodę i kurz (certyfikat IP57). Sprzęt ma oczywiście także większy, 4,5-calowy ekran, który zajmuje ponad 75 proc. przedniego panelu.
 
Wrażenie może robić fakt, że pracuje on w rozdzielczości Full HD. Przekłada się to zagęszczenie pikseli na poziomie 489 PPI, chociaż w moim odczuciu to lekka przesada. Pewnym może być za to jakości wyświetlanego obrazu, gdyż ekran wykonany został w technologii IGZO, która dodatkowo zmniejsza jego zapotrzebowanie na prąd. Ekran i małe ramki sprawiają, że przód urządzenia prezentuje się po prostu świetnie. Na tym jednak nie koniec.
 
Sharp mini SHL24 oparty jest na czterordzeniowym Snapdragonie 800 2,2 GHz, który do pomocy ma 2 GB pamięci RAM. Do robienia zdjęć w ręce użytkowników oddany został 13-megapikselowy, szerokokątny aparat z optyką o jasności f/1,9. Gdyby tego było za mało, to jest cały zestaw modułów łączności (LTE na czele) i kilka autorskich funkcji Sharpa. Wśród nich ciekawie prezentuje się opcja odblokowywania telefonu przy zgaszonym ekranie i wygaszania ekranu poprzez potrząśnięcie komórką.
 
Produkt Sharpa nie będzie należeć do najtańszych - jego cena została ustalona na poziomie 590 dolarów. Jedynym jego konkurentem jest Xperia Z1 Compact, więc chętnych pewnie nie będzie brakować.
 
Mateusz Żołyniak

Reklama

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy