Premiera smartfonu Samsung Galaxy S III

Samsung zaprezentował w Londynie najbardziej oczekiwany smartfon tego roku - Samsung Galaxy S III. To prawdziwy konkurent iPhone 4S i rozwiązań Apple. Portal INTERIA.PL był na miejscu.

Samsung Galaxy S III będzie miał wyświetlacz o przekątnej 4,8", w technologii HD Super AMOLED o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. Do tego dojdzie aparat o rozdzielczości 8 megapikseli i bateria o pojemność 2100 mAh (naprawdę sporo). Wszystko zamknięte obudowie o grubości 8,6 milimetra i wadze 188 gramów. Design miał być zainspirowany przez "wodę, wiatr, liście i kamyki" - powiedział prezes dywizji urządzeń mobilnych Samsunga.

Zupełną nowością ma być ekran, który rozpoznaje ruch naszych oczu. Samsung Galaxy S III ma być niczym "dobry przyjaciel" - cytując ludzi Samsunga. W realizacji tego założenia pomoże kilka funkcji. Zaczynając od Smart Stay, która włączy/wyłączy ekran zależnie od tego, czy na niego patrzymy! Dalej mamy S Voice, czyli swoisty odpowiednik Siri z iPhone 4S - to nic innego, jak możliwość uruchamiania niektórych aplikacji (np. informacje o pogodzie) przy pomocy głosu.

Na tym nie koniec, bo kolejne nowości to S Bean (wymiana plików pomiędzy telefonami przy wykorzystaniu NFC i Wi-Fi Direct), Direct Call (umożliwia błyskawiczne wykonanie telefonu do osoby, z którą np. piszemy SMS-y, wystarczy podnieść słuchawkę) oraz Social Tag (odznaczanie zdjęć znajomych na podstawie informacji z m.in. Facebooka).

Reklama

Bardzo ciekawie zapowiada się także możliwość bezprzewodowego ładowania telefonu - wystarczy położyć go na specjalnej ładowarce. Takie rozwiązania już istnieją, ale producenci telefonów oficjalnie jeszcze z nich nie korzystali na szeroką skalę.

Prezentacja anglojęzyczna:

Smartfon pojawi się w 145 krajach u 296 operatorów. Pierwsi telefon otrzymają Europejczycy. I nastąpi to 29 maja! Wersja obsługująca 4G pojawi się latem. Dostępne będą modele z pamięcią 16GB, 32GB i 64GB. W dwóch kolorach. Samsung Galaxy S III to oficjalny telefon Igrzysk Olimpijskich w Londynie. - Samsung Galaxy S III to "ludzki telefon", który rozumie potrzeby użytkownika - podsumował całą premierę prezes dywizji mobilnej Samsunga.

Pełna specyfikacja Samsung Galaxy S III:

- wyświetlacz: 4,8" HD Super AMOLED, rozdzielczość 1280 x 720 pikseli,

- procesor 1.4GHz, Exynos 4 Quad,

- pamięć RAM 1 GB,

- grubość 8,6 mm/ waga 133 g,

- aparat: główny 8 mpix /przedni 1,9 mpix,

- komunikacja: WiFi a/b/g/n, NFC, GPS i GLONASS i Bluetooth 4.0,

- system: Android 4.0 z TouchWiz,

- dodatkowe funkcje: S Voice, Smart Stay, Direct Call, S Bean.

Reklama Samsung Galaxy S III"

Trochę historii

Koreańskiemu Samsungowi udało się zrobić to, co było nieosiągalne dla wszystkich innych firm konkurujących z Apple na płaszczyźnie smartfonów - stworzyć urządzenie, które jest realną alternatywą dla iPhone'a w oczach użytkowników. Taką alternatywą stała się marka Galaxy, a szczególnie Samsung Galaxy S II. Potwierdza to zarówno milionowa sprzedaż na świecie, jak i zwycięstwa w plebiscytach przeprowadzanych przez branżowe media, także przez INTERIA.PL. Teraz poznaliśmy następcę tego modelu - Samsunga Galaxy S III.

Co wiedzieliśmy o Samsung Galaxy S III przed konferencją?

Sprzęt będzie miał układ bazujący na Cortex-A9, jego nazwa to Exynos 4 Quad. Został wykonany w procesie technologicznym 32 nm. Prawdopodobne możemy liczyć na taktowanie 1,4 GHz. Oprócz czterech rdzeni pewniakiem wydaje się być Android 4.0. Dalsze plotki mówią o 4,7-calowym ekranie Super AMOLED, 16 GB wbudowanej pamięci, a także aparacie o rozdzielczości 12 mpix (zatem to się nie sprawdziło!).

Podobnie w sferze domysłów pozostaje cena - prawdopodobnie około 2300-2400 zł.

Pod tym linkiem znajdziecie wszystkie zebrane informacje o Samsung Galaxy S III

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy