Raport finansowy HTC

Firma HTC opublikowała właśnie raport finansowy za zeszły miesiąc, z którego wynika, że firma ciągle nie przędzie najlepiej. Podobny fakt wynikał z poprzednich tego rodzaju publikacji.

Przychody HTC maleją z miesiąca na miesiąc. Dosłownie. Wszyscy, którzy mieli nadzieję, że sytuacja ulegnie przynajmniej delikatnej poprawie, srogo się przeliczyli. W skali roku (tj. w porównaniu do października 2011) przychody firmy zmalały aż o 61 proc. By lepiej ukazać skalę zjawiska, warto może przytoczyć konkretne liczby - w październiku ubiegłego roku przychody HTC wyniosły w przybliżeniu 1,5 mld dolarów. W zeszłym miesiącu - jedynie 588 mln dolarów. Jest o tyle dziwne i zaskakujące, że jeszcze kilkanaście miesięcy temu właściwie nic na to nie wskazywało - Tajwańczycy radzili sobie wówczas lepiej niż dobrze. Trudno powiedzieć, co jest przyczyną aż tak poważnego dołka. Być może jest nim sukces Samsunga, który wyraźnie zdominował ostatnio rynek szeroko pojętych Androidów.

Reklama

Może być tak z powodu szerszego kojarzenia koreańskiej firmy i większego zainteresowania tą marką konsumentów. HTC One X nie jest przecież obiektywnie gorszym smartfonem niż Samsung Galaxy S III. Znakomita większość słabo zorientowanych technologicznie osób najzwyczajniej w świecie nie ma pojęcia co to HTC - stąd też zaufanie do tej firmy nie może osiągać zdumiewających rozmiarów.

Źródło informacji

Gizmodo
Dowiedz się więcej na temat: Android | Smartfony | HTC | Samsung | HTC One X
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy