Samochód z internetem

Za klika lat samochody będą naszpikowanymi elektroniką urządzeniami, z pokładu których wykonamy wszystkie operacje zarezerwowane dotychczas wyłącznie dla komputerów.

Auta przyszłości będą korzystać z technologii LTE (LTE Long Term Evolution), czyli następcy sieci 3G. LTE oferuje bardzo szybki internet, który nie tylko umożliwi błyskawiczny transfer, ale także stworzy szansę na zupełnie nowe usługi. Obecnie sieć LTE powoli zastępuje sieć 3G, ale firma telekomunikacyjna Alcatel-Lucent już naszkicowała koncepcję samochodu wykorzystującego te rozwiązania (LTE Connected Car).

Samochód LTE miałby wbudowane odbiorniki, dzięki czemu pełniłby on swoistego rodzaju rolę wielkiego telefonu komórkowego i komputera zarazem. Przykładowo, samochód pełni rolę hotspota Wi-Fi, dzięki czemu podróżujący nim pasażerowie mogą połączyć się z internetem przez samochód. Ciągły kontakt z siecią, jaki będzie miał samochód, zagwarantuje kolejne innowacyjne opcje takie jak wideo na żądanie, gry sieciowe, rozmowy wideo i tak naprawdę wszystkie opcje, jakimi dysponują komputery oraz telefony. Łatwo zatem wyobrazić sobie, jak komputer pokładowy na bieżąco informuje nas o pogodzie, korkach na ulicach oraz zmianach w trasie.

Reklama

Wideo - Jak może wyglądać taka technologia

Co prawda trudno przewidzieć, jak bardzo wszystkie te elektroniczne gadżety wpłyną na poziom skupienia kierowcy, ale pasażerowie podczas długiej podróży będą zapewne wniebowzięci. Tylko czy akumulator wytrzyma to wszystko?

ŁK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wideo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy