Samsung pracuje nad giętkimi smartfonami

Od jakiegoś już czasu Samsung pracuje nad telefonami, które miałyby giętkie ekrany. Najnowsze informacje na ten temat sugerują jednak, że Koreańczycy zamierzają poświęcić bardzo duże środki na rozwój tej technologii w nadziei, że da im to znaczącą przewagę konkurencyjną.

Samsung nie chwali się ile zainwestował już w rozwój giętkich telefonów, ale biorąc pod uwagę rosnącą konkurencję w postaci LG i Sharpa, Koreańczycy chcą jako pierwsi zaprezentować urządzenia tego typu.

Całkowicie giętkich urządzeń wykonać się jeszcze nie da, ale Samsung chce zacząć od zamiany szkła w swoich telefonach na plastik. Już teraz ekran OLED można z powodzeniem nanieść na giętki materiał, taki jak folia i przykryć go plastikiem. Tylko o ile do tej pory były to rozważania czysto teoretyczne, "Wall Street Journal" donosi, że Samsung zamierza pokazać pierwsze takie telefony w pierwszej połowie przyszłego roku.

Reklama

Czy naprawdę potrzebujemy giętkich smartfonów? Prosta zamiana dzisiejszych ekranów dotykowych na giętkie panele dotykowe mogłaby przynieść więcej szkody niż pożytku. Ale z drugiej strony, jeśli giętkie ekrany wykorzystano by do budowy zupełnie nowej klasy urządzeń przenośnych, na przykład interaktywnych bransoletek wyposażonych w funkcjonalności smartfona, kto wie, może elektronika użytkowa wspięłaby się dzięki temu na zupełnie nowy poziom?

Źródło informacji

Gizmodo
Dowiedz się więcej na temat: smartfony | Samsung | OLED

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama