Samsung szykuje smartfona z przezroczystym ekranem?

Dwaj giganci mobilnego rynku - LG i Samsung - promują ostatnio swoje słuchawki wyposażone w elastyczne i wygięte wyświetlacze. Zanosi się na to, że kolejnym krokiem w smartfonowej ewolucji będą przezroczyste ekrany, do czego najwidoczniej przymierza się już Samsung.

Jak donosi serwis Patent Bolt, Koreańczycy otrzymali ostatnio patent na telefon z transparentnym wyświetlaczem. Z załączonych do niego grafik wynika, że panele dotykowe mają się znaleźć po obu stronach ekranu, dzięki czemu użytkownik będzie mógł dotykać poszczególnych elementów na tylnym panelu, nie przysłaniając tym samym wyświetlanych treści. W taki sposób będzie można zatem przewijać strony internetowe, otwierać foldery i aplikacje czy przesuwać ikony i widgety.

Tylny panel ma pozwolić także m.in. na kontrolowanie odtwarzacza wideo oraz odblokowywanie urządzenia za pomocą wzoru. Możliwość oglądania i dotykania przezroczystego ekranu z dwóch stron z pewnością da także spore pole do popisu twórcom gier i aplikacji.

Reklama

Kiedy tego typu sprzęt pojawi się na rynku? Tego jeszcze nie wiadomo, ale Samsung ma przed sobą niewiele barier technologicznych; transparentne wyświetlacze prezentowane są przez niego na targach branżowych od dawna. Najbardziej zbliżony do opatentowanego smartfona zdaje się produkt pokazany na targach CES 2012. Chodzi o... inteligentne okno. Zostało ono zbudowane właśnie z przezroczystego ekranu, ma też panel dotykowy i system operacyjny.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: przezroczysty ekran | samsung | smartfon Samsunga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy