Samsung w dobrej formie, czyli europejski Galaxy S III Neo nadchodzi

Odpowiednik nowej indyjskiej wersji Galaxy S III wkrótce trafi na europejski rynek. Czy to urządzenie jest nam w ogóle potrzebne?

To urządzenie jest odpowiedzią Samsunga na brak aktualizacji systemu Android do wersji 4.4 KitKat dla flagowca sprzed dwóch lat. Swego czasu trafiła ona jedynie do obsługujących łączność LTE wariantów Galaxy S III (GT-I9305). Modele 3G nowego Androida nie dostaną. Powodem jest "tylko" 1 GB pamięci RAM w GT-I9300 (wersja LTE jest wyposażona w 2 GB RAM). Tłumaczenie jest niepoważne, ale było dobrym pretekstem do prezentacji nowego wariantu starego sprzętu.

Galaxy SIII Neo (znany też jako SIII Neo+) został zapowiedziany już jakiś czas temu. Samsung nazywa go "najlepszym smartfonem z obsługą dwóch kart SIM". Nie ma to wiele wspólnego z prawdą, choć trzeba przyznać, że Galaxy SIII Neo może być jednym z ciekawszych markowych dual-SIM-ów. Niestety, dotyczy to raczej tylko indyjskiego rynku.

Reklama

Nowy telefon Samsunga pojawił się właśnie na stronie niemieckiego oddziału firmy jako GT-I9301I. Wkrótce powinien więc być dostępny na europejskim rynku. Nie jest to jednak to samo urządzenie co w Indiach. Producent zrezygnował bowiem z obsługi dwóch kart SIM, co było największą zaletą tego telefonu.

Na Starym Kontynencie można będzie więc wkrótce kupić kolejną edycję Galaxy S III. Od zaprezentowanego w maju 2012 roku oryginału będzie się ona różniła jedynie obecnością 1,5 GB pamięci operacyjnej RAM. Wygląd i pozostała część specyfikacji pozostaną zapewne niezmienne. Telefon może zastąpić starego flagowca w ofertach operatorów. Nie zdziwię się, jeśli będzie się całkiem nieźle sprzedawał.

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy