Reklama

Samsung w Polsce lepszy od Nokii

W czwartym kwartale minionego roku koreański Samsung pokonał fińską Nokię na polskim rynku w liczbie sprzedanych smartfonów - wynika z danych udostępnionych przed IDC, na które powołuje się dziennik "Rzeczpospolita".

Nokia nadal sprzedaje najwięcej telefonów w Polsce, co widać na przykładzie 2011 roku, ale to Samsung sprzedał więcej smartfonów. "Rzeczpospolita" powołuje się także na Woj­cie­cha Wa­si­lew­skie­go, dy­rek­to­ra sprze­da­ży i mar­ke­tin­gu Sam­sun­ga w Pol­sce - według niego koreański gigant miał sprzedać ok. 3,5 mln te­le­fo­nów ko­mór­ko­wych. Z tej liczby 1,5 mln to smartfony.

Główną przyczyną tak dużej popularności smartfonów Samsunga jest system Android, obecny w szerokim portfolio produktów Koreańczyków (15 smartfonów na polskim rynku), Nokia natomiast, ze względu na debiut Nokia Lumia 800 i 710 z systemem Windows Phone, ograniczyła liczbę smartfonów z Symbianem.

Jak to wygląda na świecie? Liderem nieustannie pozostaje fińska Nokia z 417 mln. sprzedanych telefonów w 2011 roku - wynika z analiz firmy IDC. Na drugim miejscu znajdziemy Samsunga z 329 mln sprzedanych telefonów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: 'Rzeczpospolita' | Nokia | samsung | Smartfon | Nokia Lumia 800 | Samsung Galaxy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy