Senior z telefonem

Na polskim rynku pojawiają się kolejne telefony przeznaczone dla starszych użytkowników. Do sieci Era trafiły telefony austriackiej firmy Emporia.

Sztandarowym produktem firmy Emporia Telecom jest seria LIFE z przyciskiem alarmowym, którego naciśnięcie pozwala użytkownikowi wezwać pomoc. Po przytrzymaniu go przez trzy sekundy telefon automatycznie wybiera zapisany numer. Jeżeli nikt nie odbierze, wybierany jest kolejny z pięciu zapisanych na liście numerów aż do nawiązania połączenia.

Przeznaczone dla osób starszych telefony emporia różnią się znacząco od zwykłych telefonów komórkowych: mają duże klawisze, szeroki, czytelny ekran, głośnik działający z aparatami słuchowymi oraz proste funkcje menu.

Reklama

Rozmiar tekstu umożliwia wykorzystanie dużego ekranu. Aby poprawić jakość dźwięku na potrzeby osób słabo słyszących, Emporia Telecom stosuje specjalne głośniki o niskiej jak na telefony komórkowe częstotliwości rezonansowej. Umożliwia to redukcję sprzężenia akustycznego oraz innych zakłóceń.

Jednym z takich telefonów jest emporiaTALKpremium, przeznaczony tylko do telefonowania i korzystania z SMS-ów. Ten model jako pierwszy debiutuje w Polsce - jego sprzedaż dynamicznie ruszyła z początkiem września w sieci salonów i sklepów ERA.

W ciągu pierwszego roku obecności w Polsce firma spodziewa się sprzedaży na poziomie co najmniej 50 000 telefonów i wzrostu w kolejnych latach. Początkowym celem emporii jest dotarcie do około 5 proc. pokolenia 65 lat i wiecej, co przekłada się na około 250 000 telefonów dla osób starszych.

Cena: emporiaTALKpremium: od 1 PLN z abonamentem do 449 PLN bez abonamentu

Dostępność: W salonach i sklepach sieci ERA

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: firmy | T-Mobile | telefony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy