Sharp już produkuje ekrany do iPhone'ów 5

Prezes Sharpa, Takashi Okuda, podczas niedawno zorganizowanej konferencji ogłosił, że jego firma jest jednym z dostawców ekranów dla wyczekiwanego iPhone'a 5. Co więcej, ich dostawy mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu.

Sharp jest jednym z trzech dostawców ekranów (obok LG i Japan Display Inc.) dla smartfonów Apple'a. Tuż po ogłoszeniu na wspomnianej konferencji wyników finansowych japońskiego koncernu, Okuda bez wahania orzekł, że jego firma jeszcze w tym miesiącu rozpocznie wysyłkę przygotowywanych ekranów do Apple'a.

W Sieci nie od dziś mówi się o tym, że Amerykanie przygotowują kolejną generację iPhone'ów, której premierę zaplanowano na jesień bieżącego roku. Niektóre serwisy, powołując się na swoje tajemnicze źródła, twierdzą nawet, że prezentacja następcy 4S-a będzie miała miejsce dokładnie 12 września.

Warto przypomnieć, że iPhone szóstej generacji ma być wyposażony w większy, 4- lub 4,1-calowy ekran. Oznacza to, że względem poprzedników (3,5-calowych) powierzchnia wyświetlacza zostanie zwiększona o około 20%. W sieci nieraz zadebiutowały już rzekome zdjęcia prezentujące "szóstkę", które potwierdzały obecność większego wyświetlacza.

Reklama

Plotki głoszą również, że nowy ekran IPS LCD iPhone'a będzie wytworzony w technologii in-cell (tak jak choćby ten w HTC One X). Połączenie warstwy dotykowej z macierzą LCD ma zagwarantować mniejszą grubość panelu (co przełoży się na grubość telefonu), jak również przełożyć się na większą jasność panelu i lepszą reakcję na dotyk. Jednym z producentów wyświetlaczy IPS in-cell jest właśnie Sharp.

Krystian Bezdzietny

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Sharp | Apple | iPhone 5 | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy